@Isair (23.11.2019 17:44): jj, Dungeon Kingdom mám už čtyři roky koupený, vyloženě mi to hned na první pohled vizuálně připomenulo Lands of Lore. Ale už by to tedy vážně mohl dodělat :-))

DoDK už jsem si koupil v akci za nějaké dvě kila, ale tak dlouho přemýšleli nad tím, jestli neudělat ještě nějaké DLC, až jsem to zatím odložil a projdu si to, až to bude kompletní. Ale chvíli jsem to teď nesledoval, možná že nakonec žádné DLC nebude.

Legends of Amberland jsem zaznamenal, ale tahových dungeonů mám tak strašně moc nedohraných (všechny GoldBox věci, první dva díly M&M a další spoustu dalších starých věcí plus pár novějších), že jsem teď kupování stopnul.

Fallen Dungeon mám také v hledáčku (dýchá z toho skvělá atmosféra), ale je dost divné, že posunuli vydání z 9/2019 (byť nebylo reálné) na 10/2020.

Na Steamu je také pár věcí, co se jako dungeony tváří, ale nejsou (absentuje vývoj postavy). Krypt Crawler, Crystal Rift, Ebony Spire Heresy a I Can't Escape Darkness

A zajímalo by mě, jestli někdy vyjde Dungeons of Ironshade a Skullstone (ty jsou zatím mimo Steam).
@Phoenix (23.11.2019 15:48): Aha, tak asi jen nemá odkaz na stránkách, mi to přišlo divné, protože to vypadá dost IPhonově :).

Dungeons of Legend vůbec neznám, podívám se. DoDK mi z těch "Grimrock (či DM) klonů" přijde na první pohled asi nejkvalitnější, na druhou stranu pořád vypadá trochu béčkově. Nejlépe se mi ale asi jeví Dungeon Kingdom, ale to je ještě stále EA.

Každopádně díky za tipy, ten kurátor se bude hodit (ani jsem neměl tušení, kolik krokovacích dungeonů se na Steamu nachází, jakkoliv většina z nich vypadá béčkově až céčkově :)). Chybí mu tam snad jen Legends of Amberland, což vypadá na MaM III klon. A docela solidně vypadající, zatím EA, Fallen Dungeons.
@Isair (23.11.2019 13:29): Deep Path je minimálně na iPhone a iPad, ale je možné, že jde až o port (Coldfire byl podle mého spíše portován, na mobilních zařízeních byl dříve než na PC).

Slkušné bylo i Dungeons of Legend: Cast Within a Heroes of the Monkey Tavern, Hyakki Castle už je spíše také lehký nadprůměr a Dungeon of Dragon Knight jsem ještě nehrál.

A na grid based first person dungeony je na Steamu výborný curator.
@Phoenix (23.11.2019 09:18): Ok Díky.

Hmm, Ruzar, píšu si :)... sice jsem na něj kdysi narazil, ale zapomněl jsem na něj s tím, že to bude spíše také na úrovni maximálně tak Coldfire (jakkoliv to vypadá na první pohled o něco lépe).

Btw, docela mě teď překvapilo zjištění, že The Deep Paths asi ani nemá mobilní/tablet původ, alespoň na oficiálních stránkách jsou zmíněny prodeje pouze na Steamu + Humble (byť samozřejmě svůj rukopis a zvyklosti autor asi nezapře a je na tom ta podobnost s Coldfire, který na tablety je, znát).
@Isair (23.11.2019 05:39): Obojí (Coldfire, Andokost) jsem dohrál za nějakých 10 hodin, obojí je lehký nadprůměr. U Deep Path mi přišlo, že je na tom méně vidět dědictví přenosných zařízení, ale zase jsem těžce rozdýchával grafiku (nemám ve hrách rád bloom a tady pokud vím nejde vypnout). A celkově mi Andokost přišel technicky horší (ale zase je méně casual).

Andokost má realtime boje, Coldfire je tahový, přijde na to, čemu dáváš přednost.

Pokud chceš dohrát každou trochu slušnou kobkařinu, tak do toho běž, pokud hraješ jen ty opravdu hodně dobré (z poslední doby třeba Grimrock, Vaporum, Ruzar nebo The Keep), tak to asi tolik smysl nemá.
Má s tímhle, případně ještě s Coldfire Keep někdo nějaké větší zkušenosti (vidím, že to má odškrtnuté jen Phoenix), popř. stojí to vůbec za časovou investici pro fanoušky žánru?
Na první pohled to vypadá jako hodně low endová kopírka Grimrocku pro tablety, ale třebas to může překvapit podobně mile, jako například nedávno The Keep, který byl sice spíše kraťoučkou "lite" záležitostí v dungeon crawler subžánru, nicméně nenudil a měl nějaké své specifické invence (systém kouzlení byl třebas naprosto parádní).