The Clockwork Man: The Hidden World

05.08.2010

The Clockwork Man: The Hidden World je druhým dílem série The Clockwork Man, jejíž první díl pochází z roku 2009. I toto pokračování je adventurou typu hidden-object, ve které jde o hledání předmětů, ale ještě více, než v předcházejícím díle, byly posíleny tradiční kombinační hádanky a puzzly známé z klasických adventur. Hra je navíc delší a podstatně dějovější.

Hlavní hrdinkou je mladá inženýrka Miranda Calomy, která se tentokrát se svým robotem Sprocketem snaží přijít na kloub událostem, jež v době, kdy byla ještě dítě, zapříčinily smrt jejích rodičů. Ti v Irsku pátrali po tajuplném Skrytém světě, pozůstatku starobylé civilizace. Sprocket opět slouží jako forma nápovědy, neboť je schopen díky několika doplňkům pomoci hráči při hledání předmětů na obrazovce nebo při řešení hádanek.

Steampunkově laděný příběh, navazující na klasické dobrodružné romány jako např. Ztracený svět či Cesta do středu země, je kromě komiksově stylizovaných cutscén přehledně vyprávěn formou zápisků, jež si Miranda postupně zapisuje do svého deníku. Všechny postavy ve hře jsou nadabované.

@Bodkin (20.10.2013 12:32): Ah, díky. Trefné. Zaměření na ženské publikum je patrné i zde (ale beru to jako pozitivum - v tom smyslu, že je to zas něco jiného).

@Drolin (20.10.2013 12:38): Já se v tomhle žánru hlavně vůbec neorientuju (na druhou stranu, po zhlédnutí toho videa, kdo ano :) Že jsem se pustil do tohoto bylo dáno tím, že na Steamu byla linuxová verze :-)