The Blob

de Blob

01.07.2006

freeware

Hra The (de) Blob nás postaví do role mimozemšťana Bloba, který přistane na Zemi ve městě ovládaném korporací INKT. Město je celé nebarevné a Blob se vrhne do obarvování.

Po městě se pohybuje spousta lidí. Mají různé barvy a když Blob někoho pohltí, převezme jeho barvu, ale pozor - po městě se pohybují příslušníci INKTu a ti mají černou barvu, která Blobovi na bodech nepřidá. Barvy mezi sebou můžete různě míchat a různé barvy potřebujete k obarvování města a jeho monumentů. Blob se po městě koulí a dotykem obarvuje domy. Ve městě je také několik monumentů, které si vyžadují určitou barvu.

Blob se po rozlehlém městě pohybuje volně a postupně vymaňuje město z vlády INKTu. Hra nemá žádný ultimátní cíl - prostě máte možnost nabarvit co nejvíce budov, nabarvit monumenty a posbírat mince.

Skvělá hra, co dodat. Je sice malinko stereotypní, ale na druhou stranu to vyvažuje kouzelným zpracováním. Vizuálně je totiž hra na poměry zdarmaher na vysoké úrovni a čím víc ji hrajete, tak je ještě hezčí:)

Ovládání na myši není zrovna šťastné, protože abych nemusel pořád myš zvedat, musel bych mít podložku jako dvě fotbalové hřiště a svinsky dlouhou ruku. Kvůli tomu jsem o 5% snížil hodnocení.

Pro freeware pozitivního člověka, jak by řekl Psyx, takřka povinnost, neboť toto je jeden z klenotů undergroundové scény.

Pro: Zpracování, grafika, nápad. Navíc velmi originální. Takové gétéáčko s koulí:)

Proti: Je to vlastně pořád to samé. Ovládání myší není příliš šťastné, lepší by byla kombinace s kurzorovými šipkami (nahoru-přidat rychlost, dolů-ubrat).

Tváří se to jako ve všech směrech moc pěkná propracovaná arkáda, ale při hraní se vůbec nedostavoval pocit satisfakce :/