@Kwoky (23.01.2017 18:57): Hraju vždycky jen na klávesnici. Míření do čtyř směrů je by design, můžeš ale trochu mířit šikmo, když vystřelíš v pohybu (třeba když se budeš pohybovat směrem nahoru a při tom vystřelíš doprava, poletí to šikmo nahoru), Umírat ještě nějakou chvíli budeš, na to se připrav. :)

Každopádně s flashovou verzí bych se už v dnešní době nezabýval, Rebirth je ve všem lepší :) Já ji sice hodnotil vysoko, ale retrospektivně má hodně chyb.
Vy, co tady hodnotíte tak vysoko, hráli jste to na klávesnici, k+m, gamepadu, nebo nějak jinak? Zkoušel jsem k+m a jsem pořád mrtvej, protože se nemůžu trefit (stále střílím jen svisle nebo vodorovně). Jde mi o to, jestli dělám něco špatně.
Po 7 hodinách byla máma poražena! Ale bez vylepšených bomb bych u ní určitě zemřel, ten závěrečný souboj je dost chaotický.
Hru jsem vyzkoušel. jelikož jsem sledoval dříve let's playe na tuhle hru. Takových 30-50 videí jsem viděl, tak jsem i vyzkoušel a vcelku mě chytla. Díky tomu, že se mapa, potvory a předměty mění ve hře, tak neomrzí.
Takže fajnová hra, když nevíš co dělat. =)
&Daemon: Naprosto souhlasím. Střílecí gameplay je nejslabším článkem celé hry. Zkoumání věcí a hledání tajných místností je fajn, ale uplakávání věcí je... nevýživné.

Jen bych ještě vyzdvihnul skvělou muziku.
Já mám vžitých 9, ale je možné, že se říká i 7. V Americe mají naštěstí taky devět (viz album Nine Lives od Aerosmith), takže i v Isaacovi :)
@Spyro (04.01.2012 19:24): Abych pravdu řekl, přesně jsem to nepočítal. Mám pocit, že kočka má sedm životů, ale někde jsem četl že taky 9 , opravdu je možné že jich bylo devět i ve hře.
Ta hra má právě tu výhodu, že je náhodně generovaná a i když to jakoby hraji stále dokola, tak POKAŽDÉ je ta hra něčím jiná, ať již stavbou mapy, a nebo stále jinými powerupy nebo bonusy. Jinak bych to již asi vzdal. Někdy mi hra připadá jednodušší, jindy zase jsou potvory rozložené tak blbě, že se to nedá... Jednou jsem sebral černou kočku a měl jsem pak sice jenom jedno srdíčko, ale zase sedm životů.
Za osm hodin hraní jsem se jednou dostal do levelu za Caves 2, takže je to asi normální.
Nebo mít štěstí na dropy. Jednou jsem měl už od začátku hry spoustu bonusových srdcí a do konce jsem jich nasbíral ještě víc, než se vlezlo do GUI, takže snad nešlo ani zemřít. Nebo s takovým Brimstonem (laser) je to taky dávačka.
Poprvé to bylo zhruba po 30 smrtích. Pak už to šlo líp a asi v 10 průchodem jsem ji porazil 2x.
Mířím teď dotazem na ty, co hru mají za sebou (aspoň první projítí). Jak dlouho vám to trvalo, než jste se dostali k zabití matky ? Mám uhráno asi 8 hodin a stále se mi daří dostat jenom za Caves. Jsem takové nemehlo a nebo to chce více tréningu ?
Právě mi na disku přistál Halloweenský update, který s Halloweenem nemá nic společného, ale přidává nové bossy, nepřátele, předměty, jeden konec, další hratelnou postavu a rozšiřuje soundtrack o dva songy. Well done, Edmund!