Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Away Team

23.07.2016
20
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Země se stala neobyvatelnou a do vesmíru bylo vysláno několik desítek lodí s posádkami, aby našly nové místo k životu. Vy letíte na palubě té poslední, nejmodernější. Vžijete se do role palubního počítače, který svou umělou inteligencí daleko převyšuje všechny lidské členy posádky, a jste tak ve velení celé lodi. Každý člen posádky má své unikátní vlastnosti, takže se hodí na některé úkoly více než ostatní. Ztráta schopného velitele nebo technika může být pro úspěch mise fatální.

Při prolétávání vesmírem narazíte na různé situace, které lze řešit více způsoby. Vaše rozhodnutí a složení posádky ovlivní, zda uspějete, nebo mise skončí katastrofou. A při plnění těchto úkolů musíte neustále shánět suroviny na výrobu jídla a paliva. Bez paliva totiž neletíte a bez jídla posádka hladoví. Rozhodně tedy nejde o romantický výlet, ale o tuhý boj o život.

Všechny události ve hře jsou zprostředkovány podrobnými texty a při hraní tak přečtete tolik textu, jako při čtení knihy (cca 80 000 slov). Zapojení vlastní fantazie určí, jaký zážitek si ze hry nakonec odnesete. Text je doplněn pixelartovou grafikou.

Autoři podporují modování hry (vytváření nových postav a misí) pomocí úprav herních souborů. Hra vyšla pouze pro platformu PC.


Poslední diskuzní příspěvek

Zatím musím napálit nízké hodnocení. Nevadila by mi ta hora textu (stačila by i půlka a vůbec nic by to neztratilo na významu).

Ale když jsem
- během 15 minut třikrát navštívil planetu se stejným názvem (přitom už jsem byl dávno jinde)
- narazil na nepřekonatelný bug (reakce vývojáře? Delete save and start again... ehm)
- a PĚTKRÁT absolvoval tu stejnou misi na různých místech
tak to fakt není dobrý...

Myšlenka je super. Ale realizace kulhá na obě nohy a nemá achilovky. Je na tom ještě plno práce.

EDIT: Tak dnes vyšel update. Dal jsem to znovu na easy, na první planetě mi chcípnul první člověk, na druhé další. Při asi 15. misi se hra na něco zeptala a nenabídla možnosti k výběru = další "gamebreaking bug" = uninstall. Nervy mám jen jedny.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.