No Veyron SS je tu nejlepší auto, ale já taky nedával moc pozor na cestu, párkrát jsem si zajel atd : ))
Jestli jde o stejný závod jako v jedničce, tak s Enzem mi to trvalo 47 minut a to jsem se ani nesnažil :). I když je fakt, že Veyron je těžká cihla, tak těžko říct, jak moc je lepší/horší na takovéto trati.
Uff teď jsem dojel finální dvěstěkilometrovej Oahu Tour, i s Veyronem Super Sport mi to zabralo 50 minut. Dobrej hardcore : ).Průměrná rychlost tak 320 : ))
Já jsem do téhle hry totální magor (počet hodin co jsem tam strávil je naprosto extrémní - dvě nuly) - pro mě mnohem lepší, než TDU1 a nejlepší hra vůbec, ale k dokonalosti tomu chybí ještě mnoho patchů. Já tam jsem HenryCZ - jdu si tě přidat.
Tak dohrál jsem všechny SP závody. Pochybuju, že někdy dosáhnu na 60. level. Je to na dlouho a to už mě asi bavit nebude. Jinak, přidej si mě do přátel (DoomCZE), můžeme někdy zajezdit.
EDIT: Tak vyšel včera v 19h jakýsi kouzelný patch a funguje vše zatím na jedničku - paráda. Kluby, stabilita serveru, online módy, zatím paráda.

Ono to prý hodnotili z průzkumu u TDU1, čím hráči nejvíc jezdí, jestli Lambo, nebo Ferrari.
Tak to jsou blbci, ale jsem raději za Ferrari. Lamba jsou ve víc hrách než Ferrari.
Za ty Lamba ale nemůže Atari, nýbrž samotný Lambo. Bylo to buď Ferrari, nebo Lamborghini. Psali to v oficiálním vyjádření - nějaký neshody mají ty dvě automobilky.

Grafika je mnohem hezčí, plus je tu počasí a změna dne a noci, motorky nejsou protože prostě nebyl čas, je tu spousta jiných věcí (jako třeba dva obří ostrovy, mnohem víc MP funkcí..). Absence Lamb mě teda taky mrzí.
No nevím, TDU1 mi jede na plný na notesu a dle nároků dvojky by měl problém i můj oldschool herní PC, přitom grafika se skoro nikam nepohnula. A jako vydírání bych označil vyškrtnutí motorek, který by měly být k dokoupení a další věci, který byly v základu TDU1, takže co je nové? Změna počasí...chybějící Lamborginy aj.
Ovládání bylo na prd už v TDU1, vždycky něco musím přes myš a klávesnici, protože to na gamepadu nejde, nebo tam není tolik tlačítek no, ale na to jsem si zvykl.
Zdarec kto to hra na ps3 tak mi pls poradte jak sa dam do clubu alebo zniekym z vas spojim! :)
Aut je tu méně jak jedničce, nebo alespoň mi to tak přijde. To pouze některé auta mají několik skoro stejných variací. Taky mě trochu štve, že Veyron SuperSport lze získat jen z předobjednávky... Což je na prd u nejrychlejšího auta ve hře.
Už jedou kluby, sice včera servery stabilní moc nebyli (nešlo připojit), ale ve hře to jelo jak po másle. Jinak souhlas s Paulem - to dlc nikomu nucené není a za cenu, které Atari nabízí je to jak zadarmo (casino cca 170kč, nebo jedno auto stojí 17kč) - a kdo nechce, ať si nekupuje, respektive koupí, jen to co chce - v základu je celkem 110 aut a to je dle mě dost slušné (víc jak v prvém dílu). Hra mě začíná osobně mile překvapovat, i když zatím to na lepší titul než prvý díl ještě není.
Jaký vydírání? Prostě si ho koupíš nebo ne, podle toho jestli ho chceš nebo ne. Ta hra má obsahu v základu tolik anyway.Osobně jsem za normál cenu 25 liber koupil hru na game a to casino DLC tam bylo stejně (plus nějakej Veyron).
A tristní technický zpracování? Kde? Když pominu problém se servery včera (od půlnoci to jelo, hrál jsem do tří do rána s kamarádem, objeli jsme celý oahu a kecali na TS) tak jsem narazil na jedinej bug (nejde zoom na mapě s gamepadem, je potřeba zoomovat na kolečku na myši), grafika krásná, konstantních 60fps, a na x360padu supr ovládání.
Jak to tak čtu, zatím tahle hra vypadá jako ukázkový příklad vydírání přes placené DLC a tristního technického zpracování. To jsem tomu dával takové naděje...ani zkoušet radši nebudu.
Hmm, a pro změnu dneska to nejede celej den (i spoustě dalších lidí), ikdyž kamarád tam je.
Nasere.
Kreténi z Atari by mohli nakoupit/pronajmout víc serverů.
Dneska mi hra asi 50x spadla a z toho 20x jsem byl odpojen od serveru (bez přidávání čísla - psal jsem jim to i na fóru, ale v Neděli opravdu Nedělaj). Mám chuť jim rozmlátit dvd o hlavu a to jsem od začátku na jejich straně. Doufám, že už s tím sakra něco udělaj.
Dneska jsem nějakých 6 hodin najezdil, zatím bych hodnocení viděl někde mezi 90 a 100. Má to nejblíž k mý ideální driving dreamgame vůbec.
Zkusili jste Xpadder? Ja ho pouzivam, abych mohl hrat hry, co nepodporuji gamepad, na gamepadu (zvlada to mapovat tlacitka klavesnice/mysi na tlacitka na gamepadu). Myslim si, ze by to mozna mohlo umet i klavesnice -> volant.
Stačí si stáhnout jakýsi ovladač, co změní tvůj gamepad na x360 controller, aby ho hra tak detekovala (nebo myslím i volant na jeden z těch, co fungují) a vše ve většině případů funguje jak má.

Ta nepodpora většiny herních ovladačů je fail jak sviňa ... můj Logitech Wingman Formula Force GP se sice dá nabindovat při nastavování klávesnice (hra ho samozřejmě jako volant nedetekuje), ale nemůžu zaboha zprovoznit řazení, přitom zatáčení, plyn, brzda, všechno reaguje, ale auto nezařadí, ať dám nastavení na automat, nebo cokoliv jiného.

Abych si kvůli jedný hře kupoval jedno z mála "vyvolených zařízení" a doplácel tak na absolutní diletantství vývoajřů to fakt ne.

Hmmm, vyšel další patch a zdá se, že další víkend bude na většinu lidí svítit nápis OFFLINE.
Tak vyšel patch - docela pozitivní (byť můžou být mnohem pozitivnější, co se týče klubů - nejprve zkoušej jestli to vydržej servery a nevidět tu máme vše, co nám chybí).

The latest PC patch has been released, which contains the following changes:

Clubs are ready to be enabled and should be turned on soon
MyTDULife is ready to be enabled and should be turned on soon
Several connection problems have be corrected...
Co-op multiplayer races are ready to be enabled and should be turned on soon
Weather when offline is now operational
“Lancia with purple wheels” has been fixed, and is corrected for players who are currently affected by the issue
Clothing options no longer disappear in dressing-rooms
Zprovoznění klubů a věcí s tím spojených odloženo na "neurčito" (prý ASAP, imho ne dříve jak za týden, spíš bych tipoval 14 dní a více). Škoda.
Jinak, zítra má vyjít velký opravný patch (všechny onlnie funknce co nejvíc funkční jak to jde) a taky jsem si všimnul, že ikdyž jim třeba dnes nejede správně friends list, tak pokaždý když se napojim do závody (a tentokrát session is not available je orpavdu jen zřídka oproti tdu1), tak vždy když odstartujem, tak nikdo nezmizí, nebo se hra nesesere s tím, že host left apod. Paráda - už jsem v TOP1 v online závodech.
BTW trochu mě zaráží neuvěřitelně malá podpora periferií... TDU1 podporovalo kde co (i TrackIR a podobné exotické vylomeniny), kdežto TDU2 podporuje jen minimum věcí. Oficiálně podporovány jsou gamepady s Xinput (X360) a Logitech Dual Action a volanty Logitech Driving Force Pro/GT, G25/27, Logitech Momo a Fanatec Porsche 911.

Neví někdo, jestli fungují i ostatní volanty/gamepady?

PS: A nesnáším americký neovladatelný muscle káry. Licence s Viperem je nudné nezáživné utrpení.
Ty Sims prvky mi rozhodně nevadí, mnohem lepší než pitomý animace v jiných hárch, který hráče "půl hodiny" informujou, že právě získal nový auto a najel XYZ bodů.

Žádný simovské prvky, ale nový životní (herní) styl. Berte to tak, že to je něco nového, snaží se dostat na závodní herní trh, trochu jinak a moc lidí tomu nejde kupředu, ale to ovšem není chyba TDU2, ale publika - svým způsobem je to mnohem zajímavější, než vypadá. Leveling je zde parádní a to, že získáváte expy, třeba tím, že si někoho pozvete do bytu, přátelíte se, pořádáte mezi-klubové závody, rozšiřujete klub, zasednete u kamaráda místo spolujezdce atd., mě tu příjde na místě. Není chuť závodit? Tak ovšem nemusíte vypínat hru - můžete fotit, hledat vraky, vylepšovat byt, hrát ruletu ... A casino byla mimochodem velká trefa do černýho.

To, že si stěžujou lidi, že to nejde hrát na klávesnici mi příjde směšný, ale to, že nejde volant to chápu. Na x360 controleru to ovšem jede parádně (a dle mě mnohem lepší, než v TDU1). Snažili se udělat něco novýho a pokud tomu dá člověk šanci, tak se mu ten herní styl začne líbit - jen první dojem může být frustrující. Pokud vyladěj online (a jakože jim tentokrát věřím, poměrně je kolem TDU2 ze strany vývojářů dost živo), tak to bude pro mě to nejlepší, co jsem hrál.
Nedalo mi to, pořídil jsem si gamepad, a tím se mé hodnocení hry zvyšuje z 55% na 75%... více si nedovolím dát, jelikož nedostatků je pořád spousta. Co mi vadí nejvíce je pomalý start závodu, jelikož když člověk tu "zajímavou" animaci před startem sleduje byť jen po třetí, i tak je to opravdu o nervy. A, ano, musím souhlasit s kolegy, "simovské" prvky jsou k zblití.
Mé dosavadní hodnocení je jedna velká neznámá. Bavím se celkem hodně (i když na jízdním modelu mi oproti TDU1 něco nevoní), takže hodnocení bude někde mezi 5/10 a 10/10, ale momentálně mám hafo technických výhrad.

Co mi vadí:
- Online, online, online, stokrát zopakovat.
- Force feedback.
- Menší smysl pro detail (nelze štelovat pozici řidiče, není tu prodej aut, stažení oken/střechy nemá žádný vliv na zvuk, divně udělaná převodovka a omezovač otáček...)
- Nezajímavá AI (strojově přesná, nebere ohledy na hráče, sakra lehká porazit)
- The Sims prvky (vypadá to divně, nudí mě to, trapné scénky s hereckými výkony ála Ulice, nelze přeskočit úvodní kecy před závodem)
- Neposlouchatelné rádiostanice (jsou tu jen 2, každá asi s hodinou záznamu, žádná vlastní stanice)... Ještě že jsem dal přednost manuálnímu řazení

Ale jo, baví mě to fakt dost a kdybych mohl, hrál bych to celý víkend. Jenže hazardovat s online profilem v offline módu prý není zcela ideální/bezpečné.
NateLogan: Jestli se jedná o skutečného hráče poznáš tak, že vedle jména má číslo svého lvl. Jinak dneska to stojí za prd a byl jsem online asi 5 minut, ale od čtvrtka, tak do soboty to jelo na první dny onlnie projektu parádně. Já tam mám nick HenryCZ.

Pořád váhám mezi 95% nebo 100% (začínal jsem na 70% :)) - chvílema je to absolutní bomba a hraju snad už čtyři dny v kuse, ale ten online mě teď taky odrazuje od maxima. Uvidím, co s tím udělaj.

Edit: Po čtyřech dnech (uff, asi 15/20h v pr..) téměř dokonalých 95% - stejně jako kdysi u TDU, třeba se to taky ještě změní.
KRoman47: Tuhle vyklikavaci zkušenost mám s Razer Krait a Razer Copperhead, konkurenční Logitech G9 zatím drží jako skála.
Přes tu nemilou zkušenost s myšítkama si ale jinak na Razery stěžovat nemůžu. Obě sloužily věrně 5 let a fungují bezchybně doteď. Dvojkliky trpělo vždy levé, nejnamáhanější myšítko. Protože ty, co se volně prodávají jsou moc tuhé, tak jsem použil vždycky nějaké postranní nevyužívané přímo z té opravované myše, kde to kupodivu potom dvojkliky nedělalo. Za ty dlouhý léta jsem to u první udělal připájení 3x, u druhé 2x..
Jinak s volantem ti neporadím (nemám), ale gamepad kup určitě od Microsoftu, teď když je oficiálně dostupnej i v černý barvě myslím není co řešit.
RNDr. Gunár Pavel: Na co teda ty drahý myši vůbec jsou? Já kupuju akorát za stovku Geniusy a v průměru vydrží aspoň ten rok a půl, jedna třeba odešla po půlroce a jiná funguje bezproblémově dva roky. A to je mám u PC i u obou notesů. Jinak gamepad mám Logitech RumblePad 2 snad 6 let a ani známka stárnutí, šokovalo mě ale, že by v TDU2 nebyl podporován. Přemýšlel jsem ale poslední dobu jestli koupit X360pad a nebo nějaký levnější ucházející volant od Thrustmaster, přikláním se spíš k tomu volantu na závody a obyč. gamepad nechat na mlátičky.
Pooky: Takže tobě online funguje? Pokud se mi povede přihlásit, tak mě stejně hra posílá do temných míst s hláškou "You need to be online to access this online game feature" při pokusu hrát cokoliv online (i custom tratě). Přitom minimapa hlásí, že online jsem a ve hře je vidět pár dalších hráčů (občas mám ale pocit, že je stejně řídí AI). Pak také nefunguje zobrazení profilu jakéhokoliv hráče a sem tam nejdou ani žebříčky.

PS: Jinak moje id ve hře je klasicky NateLogan
Musím říct, že takhle rozbitý online mód nenajdete v žádné jiné čerstvě vydané hře. Skoro to vypadá, jako by neproběhl žádný betatest :).

A mimo to bych je nejradši zastřelil za to, že teď spoustě lidí TDU2 vlastně vůbec nefunguje.
Tedy, proč vývojáři nenamapovali manuální převodovku na fyzická dvě tlačítka? Jistě, zrovna by to neodpovídalo realitě, ale sekvenční převodovka je šíleně pomalá a G25 s manuálem je až moc drahý luxus. Nicméně i tak je to lepší než automat, který řadí pozdě, pomalu a slovo podřazení vůbec nezná :)
No tak jsem dostal Test Drive, a chtěl k němu připojit volant, nešlo to. Na klávesnici se opravdu nedalo hrát, připojil jsem gamepad. To bylo lepší no ale taky hrůza. Pak jsem zkoumal asi hoďku na internetu, stáhl si nový ovladače na volant mimochodem Logitech Formula Force něco :), trošku pošteloval podle jednoho návodu no a pařil s volantem. A hrál a hrál... Musím uznat že bez volantu je to nanic, ale hardcore jízdní mód a deadzone na nule s toho dělá skvělou závodní hru se skvělým jízdním model na ještě hodně, hodně hodin. Akorát jsem si musel vypnout feedback a vybrace, jak s tím dokážete hrát? Vždyť to zatáčí skoro samo a furt to vybruje... ?-)
Tedy ten nefunkční force feedback je stresující. Po všech těch hrách na Logitechu DFP (má nejsilnější FFB široko daleko, což není zrovna klad) si připadám jak bez bezruký Stig :/
Každopádně, pokud nezprovozním buď pad, nebo volant, tak asi nemá smysl TDU2 hrát, na klávesnici je to řízení divný, takovej Shift se proti tomu ovládal na kb suprově.