Terrorist Takedown: Payback

2005

Terrorist Takedown: Payback je samostatně spustitelný datadisk pro budgetovou arkádu Terrorist Takedown. Datadisk obsahuje 10 nových misí. Opět budete jako voják bojující s terorismem střílet ze stacionárních zbraní připevněných k vozidlům či vrtulníku. Titul přináší drobná vylepšení hratelnosti a grafiky, přesto se však stále jedná o čistokrevnou arkádovou akci - princip je podobný jako u hry Moorhuhn, to znamená používání převážně myši a bezhlavé střílení.

Pro velký úspěch původního TT přichází datadisk Payback. Ne teď vážně – myslel jsem, že datadisku se dočkají jen ty opravdu úspěšné hry, mezi nimiž si TT nedovedu představit. Ať už je to jak chce, Payback je samostatně spustitelný přídavek nesoucí se v duchu TT. Novinkou je možnost tvorby profilu s výběrem obtížnosti. Hrál jsem na lehkou – to z lásky ke své klávesnici, která se obávala dalších ‚zaměřovacích‘ misí, které však autoři úplně vypustili. Další změnou je bodové ohodnocení zničených nepřátel, které mi bylo úplně putna. Nepotřebuji se s nikým a nikde předhánět a nesejde mi na tom, jestli jsou výsledky jen lokální nebo přes internet. Když už, tak bych v TT bral prosté statistiky – čas mise a počet zabitých.

Misí je tentokrát jen deset a o žádné výrazné novinky oproti základu nejde. Vše je tedy jen nastavovaná, už tak dost nechutná kaše.

1. Známá to střelba dělem na pohyblivý cíl. Nepřátelé přijíždí ze dvou stran a střílejí dříve, než se vůbec objeví v zorném poli. Mise se považovala za splněnou navzdory přítomnosti ještě asi čtyř vozidel.
Pokusy - 1

2. V druhé misi končí legrace. Poměrně dlouhá jízda v džípu navíc s kámošem za zády, patří k těm obtížnějším misím. Oproti základní hře je možné sestřelovat nepřátelské rakety.
Pokusy – 3

3. Další jízda v džípu, tentokrát o něco snazší a bez kámoše.
Pokusy – 1

4. Opět se ukazuje nevyvážená obtížnost. Tohle je snad nejsnadnější mise ve hře. Vlastně stačí jen dělem zamířit k městu a neustále pálit.
Pokusy – 1

5. Vrtulník a kulomet aneb přelet nad teroristy obsazenými vesničkami. Vcelku nenáročná mise.
Pokusy - 1

6. Pokračování předešlé mise s důrazem na ochranu konvoje. Nejde o nic těžkého, ale mise je celkem dlouhá.
Pokusy – 1

7. Ovládání vrtulníku je naprosto stejné jako v základní hře. Mise je opět o tom uchránit konvoj, což je minimálně ze začátku slušná honička. Jakmile se mi ale podařilo vyčistit první vesničku, konvoj byl daleko za mnou a já měl spoustu času k dobru. Ač se to nezdá, jde o jednu z těch zajímavějších misí, protože teroristé hojně používají raketomety a stačí pár zásahů, aby byl vrtulník dole. Na závěr samozřejmě několikaminutové čekání na konvoj, který prostě musel překročit určitou hranici, aby mise skončila. Proč prostě nestačí postřílet všechny nepřátele?!
Pokusy - 2

8. Drobná novinka datadisku – jízda lehkým obrněným vozidlem. Ač jsem schytal řadu zásahů, včetně pár raket, nepřišel jsem ani o jeden blok HP. Zvláštní…
Pokusy - 1

9. Další ovládání vrtulníku a pokus o nápaditou misi – vyřazení protivzdušné obrany a až poté útok na základnu teroristů.
Pokusy - 1

10. Na závěr poněkud obtížnější mise v obrněném vozidle. Zatímco ve většině misí je cílů tak akorát, tady jich je mnoho a postřílet všechny snad ani nejde.
Pokusy – 2

Místo typických Credits se přehraje kratičká animace, která dává tušit, že je opravdu konec. Payback nepřinesl nic nového a pouze se vyhnul tomu nejhoršímu ze základní hry + opravil řadu bugů. Stále jde o podprůměrnou střílečku bez nápaditosti, která je navíc mnohem kratší než původní TT. Cílová skupina – fanoušci původního TT a samozřejmě masochisti.

Pro: Další nášup nenáročné střelnice

Proti: Do očí bijící primitivnost, hnusná grafika, zabugovanost, krátkost, nevyvážená obtížnost