Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tekken 5

85
16 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > bojová *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
prosinec 2004 Arcade
24.02.2005 PS2
Vývojáři:
Namco
Oficiální stránky:
http://www.bn-ent.net/cs/list/tekken5/
Pátý díl znamé bojové série Tekken. Tajemná G-Corporation několik málo okamžiků po závěru čtvrtého turnaje zaútočí na budovu, ve které se nachází Heihachi a Kazuya. Zprvu se oba snaží společnými silami bránit, ale Kazuya se nakonec rozhodne utéct a ponechat Heihachiho jisté smrti. Firma Mishima Zaibatsu i přes smrt svého majitele funguje dál pod neznámým vedením. S vyhlášením pátého turnaje o titul krále železné pěsti se vrací na scénu Kazuya i Jin Kazama, kteří se ho hodlají zúčastnit.

Jádrem hratelnosti jsou opět souboje jednoho na jednoho. Tekken 5 ruší některé novinky ze čtvrtého dílu. Týká se to zejména arén, které už nemají žádné vyvýšeniny či sníženiny. Na výběr je z 32 hratelných postav včetně 7 zcela nových. Každou z nich je možno vizuálně upravit. Nový mód "Devil Within" s Jinem Kazamou v hlavní roli pokračuje v tradici "Tekken Force" z předcházejících dvou dílů.

Vylepšená verze pátého dílu vyšla pod názvem Tekken 5: Dark Resurrection na arkádových automatech, PSP a PlayStation 3. Na příběh přímo navazuje Tekken 6.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.