Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project

únor 1992

Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project je pokračovaním titulu Teenage Mutant Ninja Turtles. Tretia hra v sérií je veľmi podobná tej druhej, a to najmä svojím prevedením v podobe akčnej bojovej plošinovky v štýle série Double Dragon.

Hráč si hneď na začiatku vyberie jednu z nindža korytnačiek, pričom tú je možné v priebehu hry zameniť za inú, akonáhle sa protivníkom podarí ju omráčiť. S ňou sa musí prebojovať cez rozličné lokácie a bojovať jednako proti klasickým nepriateľom z klanu Stopa, no súčasne i početným bossom známym z animovaného seriálu, vrátane samotného Shreddera. Hra podporuje i kooperatívny multiplayer pre 2 hráčov.

• NES 90
Skvelý TMNT pre NES. Pre mňa osobne aj jedna z nalepších hier pre túto konzolu. Po audiovizuálnej stránke veľmi dobre spracované (koniec-koncov bolo to vydané na sklonku života NES), pričom vyniká najmä hudba (množstvo remixov na YT). Takmer po všetkých stránkach na míľe vzdialené nie "príliš podarenému" prvému dielu (odporúčam pozrieť recenziu od AVGN) a aj mierne nezáživnej dvojke.

Obsahovo je to skutočne bohaté ako aj na prostredia tak aj na nepriateľov - dosť sa tu objavujú aj menej známe postavičky zo seriálu a komixov - a klasický neduh hier tohto typu a to preklesľovania level bossov sa tak nekoná.

Zamrzí snáď len fakt, že moveset korytnačiek je menší ako počet prstov na jednej ruke :) Klasický primárny útok, prehodenie, útok z výskoku a špeciál. To je všetko. A kedže tu nie sú ani žiadne oficiálne kódy na level skip, hra začína byť potom dosť repetetívna a to aj najmä svojej dĺžke - ktorá by bola inak jednoznačným plusom.

Pro: grafika, hudba, gameplay, variabilita prostredí, dĺžka

Proti: slabý moveset, občasný slowdown, mierne repetetívne