@veselykralicek (06.06.2023 22:46): Chápu no, ale holt právě díky roguelite formátu je to to pravé ořechové :) Ono to opakování mi nepřišlo ani nějak frustrující, ty zápasy jsou zábavné vždy. Třeba ten vítězný run byl dnes můj čtvrtý a ty předchozí tři byly totální neúspěch, v jednom jsem vypadl dokonce hned v prvním zápase :D

Jinak některé artefakty nebo schopnosti jsou fakt mazec, kolikrát mě to i rozesmálo. Třeba:
Rozhodčí napadá všechny soupeře
Rozhodčí vezme puk a hodí ho na bránu
Protihráči začnou při úspěšném zákroku brankáře tancovat

a mnoho dalších a určitě ještě pár přibyde :)
Právě se mi to podařilo úplně haluzově dohrát. A byl to neskutečný run, který mi připomněl MS 2010 v hokeji a náš tzv. Tým na hraně :D Od začátku jsem měl problémy a dával málo gólů a ty první nejlehčí zápasy jsem rozhodoval šťastně až v prodloužení. Začalo se to lámat po bossovi prvního aktu, kdy jsem získal artefakt, díky kterému jsem vyhrál každé buly. Ubojované vítězství proti prdícím princeznám přineslo +30 ke všemu při remízovém stavu a +10 při jakémkoliv jiném a od té doby jsem si začal věřit. Rytíři i boss druhého aktu se tím pádem stali lahůdkami. Podruhé v kariéře jsem se tak dostal do posledního aktu a přišla na řadu odplata proti horolezcům, což je strašně chaotický zápas , ale nějak jsem ho těsně ubojoval. Další zápas byl snadný a poslal mě do mého prvního finále, které jsem naprosto senzačně ovládl v poměru 5:0!!!

Je to parádní hra, koment psát nebudu, počkám až na plnou verzi. Teď to asi začnu zkoušet na elite, ať je to ještě větší výzva. Snad jedinou vážnější výtku mám na přepínání hráčů, které je chaotické a přijde mi, že mi to nepřepíná tam, kam je potřeba.
@veselykralicek (13.05.2023 01:15): Pokud vím tak load tam není, právě to opakování má být ta zábava :D Nastavení obtížnosti jsem tam neviděl, jestli jsem přehlédl, tak pak napíšu.

A důležitá věc, hrát JEDINĚ na gamepadu. Možná jsem levý, ale ovládání na klávesnici je hrozné. WSAD je pohyb, mezerník střela a zbytek je na šipkách - šipka nahoru přihrávka, šipka dolů bodyček, levá a pravá jsou backward left/right. No a ruce se mi prostě nedokázaly nějak zkoordinovat a pletlo se mi zkrátka ovládání. Nastavení ovládání jsem tam neviděl, takže jsem oprášil stoletý gamepad a najednou se mi hra hraje dobře. Ale možná už jsem zmlsaný z PS :D
@Zoltan (12.05.2023 23:56): aha, díky. To byly opravdu rychlé rychlé dojmy.:-D

Takže kampaň opravdu nic pro mě.:-D Předpokládám, že to nejde klasicky sejvnout před zápasem s bossem a v případě prohry loadnout. Je na výběr obtížnost? A dá se to hrát nějak rozumně na klávesnici?

No, možná tomu dám šanci, až bude hra plná a až bude v nějaké velké slevě. Kvůli pár rychlým zápasům nebo lokálnímu PvP..
Tak nějaké první dojmy, odehraná asi hoďka a půl. Je to roguelite jak vyšitý, na první pokus jsem se skoro až senzačně dostal až do druhého aktu, kde mě porazily prdící princezny. A ejhle, hra mě vrátila zpět na začátek prvního aktu :D Tam jsem si ale mohl vylepšit kapitána za těžce vyhranou měnu a odemknout si nového hvězdného hráče.

Máme totiž již předurčeného "příběhového" kapitána, ke kterému si můžeme přidělit hvězdného hráče s tím, že na výběr jsou na začátku tři, ale postupem hrou můžeme odemykat další. Zbylí tři hráči jsou random průměrňáci. Každý z nabízených hvězdných hráčů má vylepšené staty a nějakou spešl abilitu. A ještě vybereme abilitu pro svého kapitána a artefakt, což je předmět, který výrazně ovlivňuje hru celého týmu.

Pak už se pustíme do boje. Máme tu různé challenge, které můžeme prohrát, ale pak nedostaneme odměnu. U Elite Game a zápasu s Bossem už naše prohra znamená vrátit se zpět na začátek, opět vylepšit kapitána, zkrátka vše co jsem napsal znovu. Na mapě jsou i křižovatky, kdy máme na výběr mezi dvěma směry, většinou si vybíráme mezi tréninkem (bonusy týmu ke statům) nebo nějakým random eventem (různé bonusy či spešl ability).

Co se týče hokeje, je to zábava. A hodně akrádová. Ofsajdy, fauly, to zde neexistuje. Klíčové je naučit se dobře bránit, což znamená bodyčekovat, je hrozně jednoduché hráče promáchnout a soupeř jde klidně ve třech na brankáře :)) Obrana mi ještě moc nejde, ale v útoku si docela věřím, tady se mi daří soupeře rozebrat do prázdné brány. Hodně to ale všechno ovlivňují získané ability a jiné bonusy.

První dojmy zatím velice pozitivní, je to velmi zábavná a také vtipná (spíše řečeno prašťená) hra :)
@Zoltan (12.05.2023 19:14): super, budu očekávat info. Já právě myslel, že to bude arkáda se snahou právě nějak budovat svůj tým, zázemí, vylepšování atd. A že to půjde normálně ukládat.:-D

Ty roguelike / roguelite mechaniky mě dost odrazujou a upřímně pokud se to potvrdí, tak asi ztrácím o hru zájem.:-D
@veselykralicek (12.05.2023 19:06): Právě jsem koupil a stahuje se :)

Zatím takhle. Podle toho co jsem četl, procházíš se svým týmem mapou/aktem a když prohraješ zápas proti bossovi, vracíš se znovu na začátek, ale můžeš si vylepšit kapitána a odemkne se ti nový hvězdný hráč. Ale popravdě víc od toho očekávám zábavný arkádový hokej, roguelite bude spíš jen okořenění. Každopádně prubnu a napíšu víc :)
@Zoltan (13.04.2023 23:52): v čem spočívá roguelite formát hry v tomto případě?

Tape to Tápe mě dost graficky a styl dost zaujal, ale bohužel to bude asi dost jiná hra než jsem tak nějak podle původní myšlenky předpokládal..
Toto by mohlo být strašně super, po delší době zase hokej na PC. V plánu je tedy i vydání na PS4/XONE a Switch. Každopádně od 3.5. v early access na steamu.

Mix roguelite a hokeje zní fakt zajímavě a soudě dle dema (které jsem nehrál, protože mělo omezený čas a o hře jsem nevěděl) by to mohlo být zábavné :)