Tape to Tape

Nehotová verze
03.05.2023

Tape to Tape je roguelite hokejová arkáda, ve které se hráč jakožto kapitán vydá s týmem naprostých looserů dobýt hokejový svět. Tým tak putuje tajemnou krajinou a snaží se vyhrát hokejové zápasy. Pokud však přijde prohra v mistrovském zápase, musí se vrátit na začátek a zkusit štěstí znovu. To lze využít k návštěvě Blademastera, který vytvoří pro kapitána trvalé vylepšení. Na začátku hry je na výběr jedna ze třech superhvězd, hráčů se speciálními staty, která také může dopomoci k úspěchu. Během hry si pak hráč odemyká další.

Ve hře záleží na každé volbě, cestou po mapě si můžeme vybrat, kudy se na zápas vydáme - můžeme jít třeba cestou přes campfire, kde lze hráčům zvýšit statistiky, nebo jít klidně kolem kluziště a odehrát přátelský zápas, za jehož výhru získáme jednu ze tří nabízených schopností. Schopností je ve hře solidní množství a můžeme jednu z nich získat při každé výhře a přidělit ji jednomu z hráčů. Mezi hráči funguje určitá chemie, takže lze najít a využít synergii mezi nimi.

Tape to Tape není hokejový simulátor, je to spíše arkáda inspirovaná devadesátými léty a hra jako taková se nebere vážně. Schopnosti jsou často až bláznivé, můžeme najmout hráče s takřka dokonalou rychlostí, který však netrefí ani stodolu, někteří protivníci podvádí a sami někdy můžeme podmáznout rozhodčího.

Ve hře najdeme i multiplayer až pro čtyři hráče, a to s pomocí Steam remote play nebo lokálně. Hráči můžou hrát proti sobě nebo v coopu.

@veselykralicek (06.06.2023 22:46): Chápu no, ale holt právě díky roguelite formátu je to to pravé ořechové :) Ono to opakování mi nepřišlo ani nějak frustrující, ty zápasy jsou zábavné vždy. Třeba ten vítězný run byl dnes můj čtvrtý a ty předchozí tři byly totální neúspěch, v jednom jsem vypadl dokonce hned v prvním zápase :D

Jinak některé artefakty nebo schopnosti jsou fakt mazec, kolikrát mě to i rozesmálo. Třeba:
Rozhodčí napadá všechny soupeře
Rozhodčí vezme puk a hodí ho na bránu
Protihráči začnou při úspěšném zákroku brankáře tancovat

a mnoho dalších a určitě ještě pár přibyde :)