Tangled: The Video Game

dětská > adventura pro děti *
23.11.2010 Wii
02.12.2010 PC
Disney Interactive Studios
Tangled je 3D akční adventurou podporující stejnojmenný animovaný film (u nás jako Na vlásku) slavného Disney studia. Pod ruce se vám střídavě dostane jak Flynn, tak i princezna Rapunzel, která se právě s jeho pomocí dostala ze svého vězení ve vysoké věži a míří si to spolu k princezniným rodičům.

Hra je založena hlavně na skákání a sbírání nejrůznějších předmětů a peněz, střídavé hře za oba charaktery, kdy si někdy musíte vzájemně pomoci a občasnými souboji s nepřáteli. Za nasbírané věci si také můžete vylepšovat věž.

K dobré dětské plošinovce je zapotřebí správná předloha. Na vlásku je vynikající film pro všechny, ale historka o princezně s nejdelšími vlasy na světě a jejím přiblblým nápadníkem je námětem vhodným tak leda na parodický pornofilm. Hra bohužel trpí hojnou nemocí plošinovek, špatnou kamerou, zubatou grafikou a navíc je trestuhodně krátká. Disney jinak mazaně využívá princezniných vlasů ke kooperaci a nezapomíná ani na vtipné průpovídky. Hra navíc poměrně špatně informuje hráče o momentálních úkolech, pro děti se tak stává tato jednoduchá hra zbytečně obtížnou až nezáživnou.