@Solidor (07.05.2018 22:18): tak ano, je docela tuctove. Ale ja si oblibil Millu (proste buh co nic nevi o normalnim svete, asi uz to nekde bylo nejspis, ale co uz) Za Juda sem to ani nehral, nejak me moc nezajimal (a kdyz bych to hral znovu stejne bych za nej zase nehral :)
Ve dvojce na muj vkus prisla Milla prilis pozde, pac jsem se na ni tesil, takze jsem byl zklamanej hned od zacatku. Velvet z Berserie je taky fajn, ale Millu mam radsi..co nadelam :)
@Charllize (07.05.2018 21:10): Jednička mi přijde jako tuctové JRPG, kterých jsou stovky. A ten tah se dvěma hl. postavama se jim imho nepovedl. Dvojka je taková modernější, celkově hravější a příjemnější.

Přidám jenom ty, které jsem sám hrál. Ale přidávat Kingdom Hearts, to bude teprve peklo :)
@Charllize (07.05.2018 21:10): Souboje v Tales mi přišlyvždy přelednější než v SO, protože byly právěplacaté, na 2D. Dodnes ovšem považuji za nepřekonatelnou Tales of Phantasia na SNESu. Další díly byly fajn tak na střídačku. Tales of eternia super, ovšem Tales of Destiny se mi nelíbil. Ne ve všech dílech šly ty souboje ovládat tak dobře jako v Tales of Phantasia.
Nakonec jsem oboum dilum dal po tech 80. I kdyz mam radsi jednicku. Milla byla takova neokoukana, ten vylepsovaci ,,grid,, me bavil, na rozdil od dvojky kde to extrahovani nebo jak to nazvat bylo docela nuda. Mozna dvojka ma lepsi story a postavy (mozna kvuli tem separatnim character castim), o neco..a svet je taky asi zajimavejsi, i kdyz vzasade stejny..a to splaceni dluhu..hmm..nevim...
Ale aspon ma dvojka nadhernej steelbook, asi nejhezci co mam:)

Ja ty Tales of nemam moc rad, vzdycky me trosku iritoval ten soubojak.
Ani ta Berserie, kde KONECNE jde behat kam chci aniz bych u toho musel drzet tlacitko neni uplne to co bych si predstavoval. Dle meho ty jejich soubojaky maji neskutecne mnozstvi moznosti, ktere clovek vlastne vubec nevyuzije a akorat ma porad pocit ze mu neco unika. Soubojove obrazovky jsou prilis male a cele to je strasne neprehledne. Kdyby tam daly trochu vic prostoru hned by to bylo o dost lepsi (viz Star Ocean)

PS: nerikej ze budes pridavat vsechny tales of, to bych nikomu nepral :))