@Charllize (31.07.2023 14:25): Vzhledem k tomu zaměření na úhyby mi tady free run překvapivě ani nechyběl.

Je teda pravda, že třeba obě Xillie bych si klidně zopakoval. Jen tedy z těch starších JRPG bych asi začal Eternal Sonatou, na kterou bych si chtěl poupravit názor.
@Solidor (31.07.2023 12:44): Ve stylu Arise pokračovat určitě budou, viz ty prodeje. Nejlepší Tales of, heh, je to otázka která to vlastně je. Já teď poslední dobou je nějak podezřele často hraju, zpětně, znovu. Odehrál jsem Zestirii, Vesperii a Berserii asi během roku. A teď to asi bude Graces f a pak zřejmě Xillia.

Soubojak v Graces je dobrý, hlavně proto ze není zatížený desítkami nesmyslů jako v Zestirii a Berserii. Je to tak akorát aby to nebylo plytké a dosáhlo to nějaký uspokujujici hloubky. Free run by ovšem bodnul :)

Bamco si s tím remasterovanim moc hlavu nedělá a když tak to stojí za houby, jako tuhle Symphonia. I když Vesperia je ok. Abbys bych bral taky, na ps2 to je už na velký TV fakt hnusný.
@Charllize (31.07.2023 10:29): Pro mě to teda je Berseria, ale na Graces taky vzpomínám v dobrém. Souboje byly zábavné a možná i nejlepší v rámci akčních JRPG. Postavy taky bavily (jak píšeš) tím, že s nimi začínáš už v dětství. Snad jen tomu příběhu ke konci docházel dech. Zase bych si ale radši znovu zahrál Abyss, který mi celkově přijde lepší.

Pokud pojedou v dráze nastavené v Arise, tak mi stejně nezbude nic jiného, než hrát znovu tyhle starší díly :)
Když nad tím tak uvažuji tak Graces f je pro mně možná nejlepší Tales of hra. Sice to mám krapet zamlžené jelikož to je celkem dlouho co jsem to hrál. Ale včera jsem to hrál asi 9 hodin a prišlo mi že to asi tak bude jak se mi začli osvěžovat vzpomínky. Ono tam je prakticky všechno co mám na jrpg rád, tedy až na ty akční souboje, ale na to remcám u všech dílů. Jinak rozvoj postav, kompletace, výroba věci a upgradovani má hloubku a je to zábava. Svět je cool a je fajn ho procházet. Postavy jsou taky fajn a progres příběhu skrz jednotlivé části od dětství až po dospělost má celkem smysl. Škoda té pevné kamery a mnohdy nemožnosti výhledů do dálky. Na ps3 to pořád vypadá celkem solidně díky stylizaci, podle mně to zestárlo líp než třeba Xillia.
Jinak další jrpg co by mělo mít dva profily. Přeci jen těch 20-30 hodin navíc u F verze díky komplet novému future epilogu je dost rozdíl :)
PS: Škoda ze nemám možnost streamu z PS3 to by byli hody :)