Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 70
Symmetry... aneb jak se dostat ke hře zdarma, která přesně splňuje jednu kategorii Herní výzvy a dokáže zaujmout svou jednoduchou myšlenkou. Úkol je jasný, přežít tu klendru co panuje venku, najít něco na zátop, vyprodukovat trochu jídla a hlavně sebrat dostatek součástek k opravě vesmírné lodi, to vše za doprovodu něčeho neznámého co tato planeta ještě skrývá.

Můj první pokus byl opravdu jen zkušební, začal jsem se třemi postavami, kde každá má určité schopnosti, takže první jsem začal vyrábět něco k snědku aby nebyl hlad, jídla bylo dost, pár součástek taky, jen dřeva se mi nedostávalo, tak jsem hned kluky přesměroval na dřevo, což by bylo asi v pořádku, jen mi nějak nedošlo, že chlapcům stále dochází život a potřebojou ho obnovovat v léčících komorách nebo co to vlastně je. Tak přišla jedna smrt, po chvilce druhá a s posledním členem jsem se rozhodl už se sám netrápit a zkoncovat to dobrovolně.

Pokus č.2 Už jsem tak nějak věděl jak co funguje, rozdělil každého člena na jednu práci a vyčkával kolik vydrží. Ze začátku jsou součástky i dřevo blízko, takže jsem si stačil vylepšit kotel na zátop a zvětšil ledničku, ale i přes mírné pokroky jsem nebyl schopný vyprodukovat dostatek součástek na opravení alespoň jedné části lodi ze tří. Trochu už jsem přestal doufat, že je to správná cesta, leč kde se vzal, v elektrárně se mi zjevil nový člen posádky, což sice znamenalo další hladový krk, ale taky jedny ruce na hromadění dílů.

Vše postupovalo dobře, jen ty zásoby začaly být dál a dál, takže po každé cestě si člen posádky musel odpočinout, druhou už by nezvládl. Sem tam jsem musel něco opravit a konečně jsem se dostal i k opravě první části lodi. V lodi teplo, dostatek jídla a tak dva odvážlivci sbírali součástky, jeden dřevo a žena se nám starala o zásoby jídla. Už jsem plánoval opravit druhou část lodi, ale pan dřevař už nedošel. Bylo to už tak daleko, že nezvládl ani tu jednu cestu a zemřel po vstupu do lodi.

Panika, zklamání, má to cenu vůbec ještě pokračovat dál... tak jsem vsadil už na jedinou kartu. Dřevo do kotle vydrží jen na pár dnů, ale už nebyla možnost donést další, jídla jsem měl dostatek, takže všichni tři pro součástky, vylepšit sklad a doufat. V ukrutné zimě, s posledním kouskem proviantu, konečně opravená i třetí část lodi. Dámy a pánové, nastupovat a pryč z táhle planety.

Moc pěkná hra na jednu hodinku, ale zjistil jsem, že posádku může tvořit až pět členů, tak kdo ví, ale možná se do mrazivého světa vypravím znovu a zachráním je všechny...
+20
  • PC 65
Jsou dvě cesty, jakými lze tuto jednohubku připomínající lowcost This War of Mine slupnout:

První cesta:

"Letět na tuhle planetu byla obrovská chyba. Fakt, že ji Agentura nemá zanesenou v mapě, i když leží tak blízko, nás měl varovat: za tímhle stojí buď velké prachy, nebo velký malér.
Pro nás to bylo rozhodně to druhé.
Jenom co jsme sestoupili do atmosféry, šlo všechno do prrr... oboha, co to je?!
No nic, teď jsme tu tři, skrýváme se v troskách nějaké staré základny a kolem je tak zvláštně zasněžená krajina... Hlavně je tu teda příšerná kosa. Raketa je rozbitá a základna stěží provozuschopná. Musíme pracovat systematicky, v těchhle podmínkách se moc rychle pohybovat nedá. Všechno je zamrzlé, musíme se udržovat v teple, jíst a prohrabávat hromady šrotu, co se tu kolem – KRUCINÁL FAGOT, TOHLE JE ZAS CO?! – ehm, co se tu kolem válí. Ostatní si občas něco mumlají pro sebe, mají na věci svůj pohled a svůj názor. Mechanicky se ploužíme pro suroviny, máme co dělat, abychom se vůbec udrželi při životě a pochopili, o co tady jd...eeéé, nenenene, ať to zmizí! Uf!
Na opravu motorů už vůbec nezbývají prostředky. Prostě to tu zkusíme vydržet co nejdéle, třeba se věci obrátí k lepšímu... nějak... i když poté, co tam venku zemřela Juliet, protože se vzepřela lidskému rozumu a odešla do mrazu na pokraji vysílení a nikdo si toho nevšiml, už moc naděje nechová...áááÁÁ, no tak potom, co se na obzoru objevilo TOHLE, tím spíš ne!
Až mě tahle planeta taky dostane, až taky nevyhnutelně padnu tváří k zemi, snad mě ostatní nenacpou do lednice, snad po mně zůstane alespoň hrob zavátý sněhem..."

Druhá cesta (poté, co zjistíte, že tam je tlačítko na urychlování času):

"Tak hele, vy mizerové, jsme totálně v háji, ztroskotaný na hnusný zmrzlý planetě, ze který mi běhá mráz po zádech, a my chcem co? Chcem se vodsaď dostat! Takže fofrem všichni naklusejte dělat to, co máte, střídejte se v regeneračních kapslích, spolupracujte a dostanem se odsud všichni živí! Je vám to jasný? Teď padejte ven do tý bouře, protože to je pohodička proti tomu, co přijde, pokud tu zkejsnem dýl, než je absolutně nezbytně nutný! Na ty divný zvuky se vykašlete, koukejte makat!
Tady žádná pomalá smrt mrazem nebude, slyšíte?!"

Pro: Sci-fi příběh s dobrou pointou, houstnoucí atmosféra, stylizace, relativně vysoká obtížnost, náhodný výběr z více postav (různé aspekty příběhu)

Proti: Je to takové strohé a prosté, vše v jedné lokaci, s minimalistickým intrem a outrem. Celá hra má asi jen 170 MB, není tam opravdu nic "navíc".

+13