@Artran (11.02.2013 20:15): Pokud vybereš ty nejlepší (což by, v IF a jejich evolučních následovnících, měly být tyto a pak nějaké z nové vlny), tak by nějaký čas mohl být. Hráči klasických RPG to mají podstatně horší :).

A díky za info, nicméně zatím jsem spokojen s exoDOS.
@Drolin (11.02.2013 20:04): Jde to. Stačí si to nastavit v konfiguráku. Gargoyle má některé vychytávky pro parser, které urychlují hraní (zkratky).

Těch titulů by bylo... :) Ale čas není :)
Já tedy pro změnu doporučuji klasické DOS verze - plný fullscreen plus černé pozadí (vlastně umožnuje to i Gargoyle? Nijak více jsem ho zatím nezkoušel).

@Artran (11.02.2013 19:44): Ah, tak to mě od vyzkoušení celkem odrazuje. Forever Voyaging a Trinity je však stále v zásobě. A Space Bar mi už také funguje :).
@joddy (11.02.2013 13:10): Já jsem ji chvíli hrál, ale jak píše Drolin, je to už náročnější záležitost. Navíc je v zásadě bezpříběhová a jde tam hlavně o řešení logických hádanek.

Jinak doporučuji v případě adventur od Infocomu je na webu splašit ve formě samostatných *.z5 souborů (někdy *.z3) a hrát je přes interpret Gargoyle (je to o něco komfortnější).
@joddy (11.02.2013 13:10): Pokud si ještě nehrál žádné IF, tak silně nedoporučuji. Pro změnu Moonmist, Photopie či Wishbringer jsou dobrým začátkem, ač kvalitní je ze zmíněných jen Photopie.