Super Solvers: Challenge of the Ancient Empires!

Challenge of the Ancient Empires!, Ancient Empires, Challenge of the Ancient Empires! A Super Solvers Adventure

1990

Vzdělávací hra od The Learning Company, která má učit děti různým starověkým kulturám (Blízký východ, Egypt, Řecko a Řím, Indie a Čína). Místnosti jsou plné nepřátel (např. pavouci, mantikory...) a logických hádanek, unikátních pro každé prostředí. Například v Egyptě využívá hrdina hlavně směrování paprsku světla odrážením před otáčející se krystal (paprsek poté sepne tlačítko).

Hráč se musí dostat přes 20, poměrně obtížných levelů a nasbírat potřebné artefakty. Každý ze čtyř světů má na konci puzzle. Hra je určena pro hráče od 10 let, přičemž obtížnost je docela vysoká (umřít se dá skoro v každé místnosti). Hra obsahuje tři speciální předměty v inventáři - lampu která "střílí" paprsek světla, skákající boty a silový štít (zadrží útok). Challenge of the Ancient Empires je součástí velké série Super Solvers čítající víc jak 10 dílů.

Jedna z prvnich her, kterou jsem dohral - proto to nizsi hodnoceni, asi to bylo dost jednoduchy.:0)