Sunrider: Mask of Arcadius

02.07.2014

freeware

Mask of Arcadius vyšel jako bezplatný update dříve samostatně vydané hry Sunrider: First Arrival. V současnosti již není First Arrival oficiálně samostatně dostupný.

V galaxii se schyluje k válce. Revoluční skupina PACT zničila dlouho vládnoucí Nové Císařství a začíná dobyvačné tažení proti Neutrálnímu Pásu. Jednou z napadených planet je i Cera. Kayto Shields, nový kapitán nejmodernější vesmírné lodi Sunrider se svým plavidlem jako jediný dokáže uniknout nečekanému útoku. Stává se tak samostatnou silou hýbající osudem vesmíru.

Trilogie Sunrider kombinuje prvky vizuální novely a tahové strategie, kde hráč na hexagonovém poli ovládá nejen Sunrider, ale i další jednotky z jeho hangáru. Za vydělané peníze jim může vylepšovat brnění, množství energie, účinnost, přesnost a spotřebu zbraní. Hra také obsahuje systém morálních rozhodnutí a interakce s posádkou ve stylu série Mass Effect.

Třetí díl vyšel jako samostatná a placená hra Sunrider: Liberation Day.

No nebylo to špatné, ale přeci jen na papíře a z intra to vypadalo líp. Jsem čekal přeci jen volnější postup, propracovanější příběh a nějaký balení holek. Prakticky je to jen úvod k pokračování, který mě úplně nepřesvědčil si pokračování koupit.