Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Strike Commander

90
3 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > letecký simulátor *
adventura > interaktivní film
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1993 PC
srpen 1994 FMT
26.08.1994 PC98
Vývojáři:
Origin Systems, Infinity (PC98 verze)
Strike Commander představuje jeden z vrcholů produkce Originu a designéra Chrise Robertse. Dlouhý a náročný vývoj hry, použité nové technologie a převratné vizuální efekty působí i dnes zajímavě, pokud bereme v úvahu rok vzniku 1993 (použití Gouraud stínování atd.).

Strike Commander je co do žánru představitelem leteckých simulátorů z produkce Originu, doprovázených příběhem (série Wing Commander, Wings of Glory, Pacific Strike). Origin byl považován za naprostou developerskou špičku té doby a každá jeho hra byla velmi netrpělivě očekávána - stejně tak Strike Commander. Měl relativní komerční úspěch, stejně tak u fanoušků "commander" série, jen na svou dobu opravdu tvrdé nároky na hardware.

Jádrem hry jsou letecké mise, doprovodně hráč volí i strategii a taktické prvky při správě jednotky. V příběhu se vžijeme do role pilota (jméno si volíte sami) nájemné squadrony "Wildcats" snažícího se přežít ve světě alternativní a chaotické budoucnosti (dnes již vlastně skoro současnosti - okolo roku 2010). Jednotlivé mise jsou spojeny animovanými sekvencemi a existuje i mírná možnost volby v dialozích a také při volbě cesty a prioritách postupu. Důležitá je i volba strategie u nákupu dílů a letadel. Ostatní postavy jsou dobře vykresleny a v CD verzi hry také kvalitně namluveny.

Origin vydal i datadisk s názvem Strike Commander: Tactical Operations.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.