Stoneshard

Nehotová verze
06.02.2020

Akční RPG hra s tahovými souboji Stoneshard je zasazena do nelítostného středověkého fantasy světa, v němž smrt číhá na každém rohu a kde přežijí jen ti nejsilnější. Království Aldor úpí pod vládou tyranského krále, nekonečnou válkou a starodávným zlem probouzejícím se na povrch. Vesnice jsou v plamenech, po silnicích se pohybují skupiny lapků, objevují se nebezpečné kulty, nemrtví a krvelačné stvůry. Hráč se ujme karavany žoldáků křižující válkou zpustošenou zemi, se kterou bude plnit kontrakty, nechávat se najímat za žold, odkrývat bohatou minulost království, jenž může být klíčem k jeho záchraně.

Hra se odehrává v otevřeném, procedurálně generovaném světě viděném z ptačí perspektivy a vyvedeném v detailní pixelartové grafice. Svého svěřence si krom výběru z několika nabízených povolání jako je bojovník, lučištník nebo kouzelník můžete také uzpůsobit k obrazu svému z několik stovek nabízených schopností a vybavení. Ovšem smrt je všudypřítomná a tak krom fyzického poškození je třeba dát pozor na krvácení, nemoci, hladovění, únavu a psychické zdraví, přičemž pomoct by vám mohla široká škála léčitelských schopností, receptů či požehnání od bohů, jenž ovšem nikdy nejsou zadarmo.

Backoval jsem, ale tady toho chybí ještě hrozně moc, takže klidně počkám, i když už i teď mě to docela láká.