• 3DS 85
Po dohrání se vůbec nedivím, že šlo studio Imageepoch do kopru. Když si Stella Glow vygooglíte, mrknete na nějaké obrázky a informace, tak se vše tváří jako typické SRPG. Desítky hodin zábavy, roztahaný příběh a hlavně spousta soubojů. Ty první dvě věci platí, ta poslední nikoliv. Stella Glow je totiž jen šíleně předražená visual novela, ve které, až na pár výjimek, nemůžete ani rozhodovat sami za sebe. Prostě jen čtete, čtete a jednou za hodinu zfouknete nějaký ten souboj. Za tohle bych fakt 60€ dát nechtěl.

Číst přece není tak špatné, ne? A víte, že fakt není? Příběh je sice generický až hanba, postavy jsou typické archetypy anime a celkově jaksi nemají tvůrci čím překvapit. Hra ale střídá mise s volným časem, v němž máte svobodu, s kým si zrovna promluvíte nebo co budete dělat a věřte mi, že tohle je na celé hře to nejlepší. Ač některé postavy příliš neosloví (Keith, Mordimort), některé zas vyloženě otravují (Ewan, Veronica), tak zbylá většina nabízí spoustu zábavy, přičemž některé přímo excelují (Nonoka a Sakuya, Archibald). Při všem tom zmaru a zkáze lidstva tak dostáváte ve volném čase solidní komedii, u které se sice za břicho popadat nebudete, nicméně jde o příjemnou feel good zábavu. Co ovšem zamrzí je fakt, že při prvním průchodu nemáte dostatek času věnovat se všem a co víc, nejde jen o náhodnou zábavu, ale taky musíte trochu strategicky přemýšlet, s kým trávit čas kvůli dovednostem na bojišti, jelikož z toho plynou určité výhody.

Na vás, jako hráče, připadá neutrální klučina Alto, který bydlí se svou ségrou a její matkou v nějakém zapadákově poklidný život. Mimo to, že Alto začne řešit záchranu celé planety a kvůli své amnésii i zjišťovat, kým vlastně je, tak se stihne i zamilovat do své sestry (nevlastní ale, to se může!) a vést s ní cringe rozhovory. Jestli jste tedy znalci a čekáte, že sestra má noční můry a musí spát s bráchou aby se nebála a nebo se někde zasekne při opravě odpadních trubek apod, tak vás zklamu. Alto dostává infarkt když mu dá pusu na líčko a držení za ruce představuje vrcholný cíl. Tady celkově tvůrci naprosto promrhali celý potenciál. Když vás ráno z postele vytáhne sexy královna na neformální chit-chat, tak to přece přímo vybízí k nějakým nevhodným sexuálním narážkám úplně stejně, jako když má zdejší doktorka prsa větší než hlavu! A nebo bych měl asi přestat koukat tolik na anime...

Souboje jsou pak poměrně zábavné a jelikož jich není příliš, tak ani nenudí a většinu hry jsem si i pochvaloval, že hra neotravuje se zbytečným grindem. Tenhle fakt se sice mění v závěrečné části, kdy jsou poslední dva bossfighty silně overpowered a chtě nechtě musíte jít naexpit do nepovinných soubojů. Většinu hry jde však o pohodovovou záležitost, která nefrustruje, ale přesto nabízí nějakou tu výzvu. Pochválena budiž i různorodost charakterů, které si na bojišti můžete (až na pár příběhových momentů) složit dle vlastního uvážení a zkoušet tak neustále nové bojové kombinace. Co ale dělá ze Stelly tak dobrou záležitost nejen v soubojích, je hudba. No uznejte, že bojovat za doprovodu něčeho takového, je prostě jedna radost a hudba dělá ve hře opravdu hodně.

Stella Glow je zábavnou visual novelou se skvělým hudebním doprovodem a dobře napsanými charaktery. Když nad tím tak přemýšlím, tak je to možná i mé první dohrané SRPG? Pokud vám tenhle žánr není zrovna po chuti, tak jde díky své střídmé bojové části o dobrý začátek. Pokud však chcete hlavně bojovat, hledejte jinde. V rámci 3DS titulů jde bez debat o hidden gem, který by neměl minout žádného majitele konzole a fandy anime.