Star Wars: Yoda Stories

1997
prosinec 1999

Yoda Stories je druhou hrou z Lucasovské minisérie "Desktop Adventures". Titul se spouští z CD a není třeba jakékoliv instalace. Na 2D hru, primárně spuštěnou v okně (ve kterém téměř polovinu místa zabírá inventář), pohlížíme z ptačí perspektivy. Děj volně kopíruje pátou filmovou epizodu, ale samozřejmě se dočkáme spousty vedlejších úkolů a nových lokací. Příběh začíná ve chvíli, když Luke Skywalker přistane se svým X-Wingem na planetě Dagobah. Po nalezení astromechanického droida R2-D2 (který funguje jako online help) se dozvíme o úkolu najít mistra řádu Jedi - Yodu. Ten nás po krátkém rozhovoru odešle do první akce.

Grafika je kreslená a na hardware nenáročná. K ovládání vám poslouží pouhých pár tlačítek, stejně tak herní interakce je velmi jednoduchá a úkoly také neoplývají složitostí. Hře nechybí nadhled a humor, přesto se jedná spíše o slepou uličku herního žánru.

nevim co vsici maji me se to celkem libilo :) jen jsem se nikdy nedostal moc daleko :)