Spyder

20.03.2020

Spyder je novou hrou od tvůrců Dear Esther ze Sumo Digital. Tématicky i hratelnostně se však od zmíněného titulu zásadně liší.

Ujímáte se role malého, ale technicky nadmíru zdatného robůtka a agenta v jednom. Ten nese označení Agent 8 a pracuje pro fiktivní špionážní organizaci EP-8 (narážka na známou MI-6). Ve své kovové schránce se vydáte plnit úkoly ve službách Jejího Veličenstva a ochránit svět a ostrovní království především před hrozbou zločinecké organizace SIN.

Stěžejním hratelnostním prvkem je pak především to, že robůtek nejenže připomíná vzhledem skutečného pavouka, ale má i mnoho vlastností s pavouky společnou. Tou první je velikost, která mu dovoluje účastnit se všelijakých sabotážních misí ať už na vesmírné raketě, ve velíně raketového sila, nebo v letadle, a to za plného utajení a s možností kdekoliv proklouznout. Tou druhou je pak možnost udržet se nejen na vodorovných plochách, ale lézt i po stěnách nebo úplně vzhůru nohama.

K dispozici máte navíc i všemožné nástroje, jako laserový řezák, závěsný hák, šroubovák a nechybí ani možnost manipulovat s předměty v prostředí okolo vás.