Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Spellbound Dizzy

Dizzy 5

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
adventura > akční adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1991 C64AmstCPC
listopad 1991 Spectrum
1992 AtSTAmiga
Vývojáři:
Big Red Software, Codemasters (sekundární)
V pátém díle musí Dizzy osvobodit své kamarády z podsvětí. Tam je uvrhlo opravdu, opravdu mocné kouzlo, které Dizzy omylem přečetl z knihy svého přítele čaroděje Thea. K osvobození je nutné sebrat osobní předmět a pět hvězdiček za každého ze sedmi zakletých kamarádů. Postup hrou blokuje řada překážek a k překonání mnohých z nich je nutné použít konkrétní předmět.

Dizzy má v tomto díle tři životy. Ztratí jeden pokaždé, když mu zdraví klesne na nulu. Zdraví lze doplňovat pojídáním ovoce. Dizzy může nést až 2 věci naráz, ale to je možné rozšířit na 4 nalezením tašky. Novinkou je ztráta zdraví v důsledku pádu z výšky. S rozsahem 105 obrazovek jde o největší a také nejobtížnější hru s Dizzym. Hra byla také součástí kolekcí Dizzy's Excellent Adventures (Amiga, Atari ST, Amstrad CPC, ZX Spectrum, Commodore 64) a The Big 6 (Amiga CD32). V kolekci pro Commodore 64 je obsažená výrazně zkrácená verze označovaná jako Spellbound Dizzy Lite.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.