@Solidor (18.11.2022 08:47): Ono jediný dlc které ze to trochu stojí jsou ty Lost Numbers. Je to nova dějová linie která se táhne skrz celou hru a vrcholí v unikátním dungeonu. Ale neni to úplně dobrý. To DLC jakoby tvrdí ze dostaneš novýho parťáka ale je to pravda tak napůl. Funguje jen v těch částech co se tyče toho dlc a ještě automaticky aniž bys to mohl nějak ovlivnit. Navíc tam nejsou tuším ani žádný nový démoni, kromě super bosse na konci dlc. Takže za těch 350 korun to je takový docela ok, ale mohlo to být lepší. Ja kupoval digital de Luxe edici kde to bylo spolu s P5 oblekama a hudbou a vyšlo to po odečtení ceny základní hry na 250 korun.

Stve mne ze na západě nejsou ty dlc s oblečením a hudbou každý zvlášť jako to mají v Japonsku ale jen v bundlu všechny. Asi bych si koupil ty z Raidou Kuzonohy, Ringo v ty uniformě vypada super a mám rad tu hudbu. Ale cely ten pack za 350 korun se mi taky kupovat nechce.

Ona ta hard obtiznost je celkem dostačující, tak akorát řekl bych. Very hard je brutální a osobně nevím co s tím. Hrát to tak na čistou hru je opruz i pro mne. U NG+ to je snazší díky přenesenému compendiu, ale zase bych ti neměl na ten čistý průchod.

Ta hra je stavěna na dva průchody. Jelikož poslední patra Soul Matrixu na ten první není možné odemknout. Takže se mi nabízí ten very hard fakt asi hrát na NG+.
@Charllize (17.11.2022 10:04): Jako líbila, ale praktické mi to moc nepřišlo. Ten útok pro ambush nepřátel je vůbec docela zvláštní, ať už třeba dosahem či funkcí.

Základní hard, ale zatím bez DLC (i toho free s itemy). Moc se mi nechce jim za tyhle vytržené části původní hry dávat peníze.

@Charllize (17.11.2022 18:38): Zase si říkám, kolik asi práce jim dá tam ty nové démony přidat, když už mají modely i animace hotové pro P5 a SMT V.
Tak přidali SH style Pixie která je pekna a je hned ze začátku nějak kolem lvl 9. Pak Neko Shoguna lvl 11, lvl 43 Aitvaras a moji oblíbenou Isis někdy kolem 55 levelu. Mohli by pokračovat. Jsem zvědav jestli je přidali i do hry jako nepřátele.

Na ten patch dokonce vydali trailer, lol
@Solidor (17.11.2022 09:45): Takže pěkná velká Ringo nalevo obrazovky se ti nelíbila? :) Ja s tím taky experimentoval ale nakonec jsem seznal ze čím blíž jejímu zadku jsem tím mám lepší pocit a když je nalevo tak mi přišlo ze mám lepší přehled když mám tím mečem něco trefit :)

Jinak mám dojem ze když srazis nepřítele tak to má za následek ze jim to na začátku boje vezme asi 10% HP a na pořadí kdo začíná to nemá vliv. I když teď po paměti si jistej úplně nejsem.

A DLC máš ? A na jakou obtiznost hraješ?
@Charllize (17.11.2022 07:40): Jsem teda jenom na začátku, ale první, co jsem změnil bylo to hrozné defaultní nastavení kamery a vypnutí vibrací, které jsou tady docela otravné.

Taky nějak nechápu ten pre-empive strike, kdy nepřítele srazím na zem, ale po střetu s ním se stejně ambush nespustí.
Nový patch se slušnou porci novinek. Ringo muže sprintovat bez skillu, zrychlení bitev atd. Zrychlovani her mi leze na nervy a když byl sprint mechanika hry taky mi to nevadilo. Asi si moc lidi stěžovalo ze si hra neváží jejich času, lol.
A taky přidali par novych démonů, a světě div se, zadarmo :) To je jak kdyby si ten hejt kvůli předraženým dlc vzali k srdci nebo co :)
Jeste by mohli zrušit u very hard obtížnosti tu nemožnost používat itemy, to mne irituje, hlavně kvůli risky enemies které bez itemu porazit je tak 1% šance. S itemy by to nějak šlo, blbě ale šlo.
Prodeje "struggling to reach the expected level". odkaz
Budou muset asi znovu vydat nějakou Personu, aby se jim to vrátilo :)
@Solidor (04.09.2022 20:38): Ten příběh je ok, ale ze by tahnul hru se taky říct neda.

Ja nevěřím ze to cele financují z kickstarteru, na to to působí až moc dobre, spis to bude nějaká forma peněz na rozjezd, případne na něco co je potřeba.
Nojo, hned to nebude ale za mne super, ještě by mohli oživit Breath of Fire a Grandii :)
@Charllize (04.09.2022 18:12): A nejvíc na SMT5 mi vadil ten pitomej Demon Kings Castle. Persona Q mě taky přestala bavit chvíli před koncem. A přesně takhle by to dopadlo i se SH2. Ledaže by jí táhnul příběh, ale tomu nevěřím.

Wild Arms jsem nehrál a asi ani nebudu. Shadow Hearts OK, ale obecně nemám od kickstarterů moc velká očekávání. A z mých zkušeností vydání mar 2025 znamená vlastně nejdříve dec 2026 :)
@Solidor (04.09.2022 17:36): Já moc nechápu proč te to odradilo. Vždyť SMT 3 a 5 jsi prošel a působil celkem spokojeně . Chápu ze když někdo čekal další Personu muže nastat zklamani ale počítám ze jsi to taky úplně necekal ze to tak bude. Za mne to je celkem fajn kompromis mezi seriemi. I když nepriznat ze toho lozeni po dungeonech tam je fakt dost by byla lež. Ale to je v SMT 3 taky. A třeba ke ctvereckovemu šílenství ve Strange Journey to má pořad daleko.

A mimochodem, když už tu jsi, co říkáš na návrat Wild Arms a Shadow Hearts? Jestli jsi to nezaregistroval tak hledej Armed Fantasia a Penny Blood :)
@Charllize (04.09.2022 17:11): Za mě se jim moc nepovedl marketing. Když dělají takovou hru, tak ji musí prodat buď Persona fandům nebo SMT fandům. SH2 podle původních trailerů vypadalo spíš na Personu a podle recenzí a systémů spíš na SMT. To dost lidí (třeba mě) odradilo od nákupu, ač jsou "cílovka". A Atlusácká DLC svinstva tomu odřeknutí jen dopomáhají :)

V P3 a P4 dungeony nebyly ani 50% obsahu hry, tudíž se to dalo přežít. Tady to bude, obávám se trochu jinak.
Ještě bych podotknul ze very hard obtížnost je tak brutální ze jsem to po 15ti hodinách vzdal a přepnul na hard. Bude třeba se s tou hrou víc seznamit než si na ten very hard troufnu.
Problematicke je ze k tomu aby se zpristupnilo vše co ve hře je, je třeba to odehrát 2x a podruhé na NG+. Což v praxi znamená hrát to 4x pokud budu chtít to poctivě odehrát i na ten very hard.
Coz je trosku opruz.
NG+ je teď v mode a já bych za to někoho zabil, nevím co je tak vzrušujícího hrát hru pořad dokolecka s výhodami přenesení různých věci a blokovat obsah hry za tuhle pitomou featuru.

@Solidor (04.09.2022 17:10): Tech testu tam bude víc. Je to víc dospělé než u nich bývá zvykem a taky to je podle mne hra co zvládli udělat celkem rychle, díky menším nákladům.
Tak možná testují kdeco a čekají co lidi na to.
Ale podle mne zásadní chyba byla to nevydat na ten Switch, kdyby to udělali bylo by lip :)

Mimochodem ty dungeony jsou o několik tříd lepší než to co bylo v Persone 3 a 4. Takže to chce být v klidu a nepodléhat panice :)
@Charllize (04.09.2022 13:34): Je to takové zvláštní vydání. Série, se kterou už nikdo moc nepočítal, s ne extra oblíbeným prvním dílem. Navíc recenze nedopadly nijak závratně dobře.

Docela by mě zajímalo, co s SH2 Atlus zamýšlel. Možná testoval vody, jestli má smysl dělat v dnešní době staromódní dungeony.
Vypadá to ze prodejně to žádný trhák není. V Japonsku kolem 30 000 kopii na ps4 a kolem 20 000 na PS5. Xbox a pc asi taky něco přidá ale nebude to moc. Třeba SMT 3 remasteru se prodalo víc. Zřejmě chyba to nevydat na Switch, kde je velká část fanoušků serie. I když myslím ze to na Switch vydají nakonec taky.
Ale za mne aspoň tak, při predstave ze by to bylo Switch only jako SMT V mám osypky :)
@Solidor (01.09.2022 11:51): Ten gameplay tvému tušení odpovídá. A k tomu tuna fetch questu. Ale pořad tam je celkem ok story i postavy. V tomhle směru myslím lepší než to co nabízí SMT V.
Ten design  tomu krokovacimu dungeonu odpovídá, až tak ze mám podezření ze to tak původně mělo být. Což mne by nevadilo ale hůř by se jim to prodávalo. Tak holt čumím na vosi zadek Ringo, jako nic proti :)
@Charllize (01.09.2022 10:42): Čím víc jsem si toho o SH2 postupně zjišťoval, tím víc jsem tušil, že nebudu cílovka.

Hlavně mi přijde, že se jedná prostě o krokovací dungeon (bez kroků :), jak z herního dějepisu. Jenom převlečenej za Personu.
@jones1240 (01.09.2022 11:19): Ono to s prvním dílem nemá nic spolecne a je úplně jedno co budeš hrát dřív. Ale chápu ze hra co je po ruce muže dostat přednost.

Samozrejme je trosku halo ze MC je ženská a ze i když je,tak stejne zapadá a podobný nonsense dnešní úvahy. Ze jsou tam dementní dungeony který si neváží času milenialu pac jim vystydne frapucino a dojde kredit v kolobezce a další podobný nesmysly co se dneska lidem honí hlavou. Ale v základu to je kvalitní jrpg které pořad pevne stojí na skvělých základech SMT/Persona seriich.

Treba tenhle příspěvek stojí za to :)
Was Soul Hackers 2 intentionally low budget and clearly designed to be mediocre/mid tier game instead of being as ambitious and well cared for like Persona 5 and SMT V? this is how they treat a female MC game?
@Drolin (01.09.2022 10:55): Tak Atlus jrpg by mělo být pořad stredobod nehledě na presycenost trhu.

Mohli by tu mature náladu co mají Soul Hackers 2 přesunout do Persony, evidentně na to mají.

Hra samotná má staromilske přístupy zaplacle moderními QOL věcmi a ulehcovaky. A není to tak úplně pro fanousky Persony ani pro fanousky SMT. Což je zajimavej vývoj a vznikla kompromisní hra která má rozhodne co říct.
Asi v Atlusu mají těžkou hlavu z toho rozkolu mezi Personou a SMT a snaží se to řešit :)
@Charllize (01.09.2022 10:42): Zajímá, nezajímá, přidal jsem si ji do "Chci si zahrát" a třeba to někdy dopadne :)).

Vyjít toto 10 let zpět, na PC, jsem nadšen. Dnes už je trh saturován takovým počtem japonských RPG (i her obecně) na PC, že už zájem např. z mé strany opadá. Ale je to škoda, věřím, že to bude dobré (přednost má ale Nocturne, P5 a Devil Summoner).
Tahle hra tu vůbec nikoho nezajima. Dokonce ani lidi co by to zajímat mělo :)

Hraje to někdo? Sakra? :D
Tak to vypadá ze recenzenti moc nadšený nejsou. Tak nějak 7/10.
Ovsem mne to zaujalo, nekonečně pobíhání po obrovských dungeonech a řešení rozvoje postav by mne mohlo bavit. Náhrada za SMT V bez dungeonu.
Jinak prý story nic moc a je to proste hlavně dungeon crawler. Taky údajně trochu budget a dungeony se opakuji.
Persona fans musí počkat na sestku Persony :)
Tak za ty dlc chtějí 40 euro. Lol. Při koupi digitalu to je krásných kulatých 100 euro complete day one experience. Jako démony snad vem čert, ale dávat při vydání jako dlc story arc tak to už je fakt docela cunarna. Já beru teda krabičku a za 10 euro prikoupim ten story arc. Doufám ze ty dva démoni nebudou mít každý pribehovou linii, případne lokaci navic :)
@Solidor (10.06.2022 15:41): Tak asi jim došlo ze dávat SMT ke skoro každé hře co vydají není dobrý nápad. Takhle mají jakoby víc samostatných serii :)
A navic Persona 5 a asi i Soul Hackers 2 se skutečným SMT zas tolik spolecne nemají.
Ale těším se, působí to dobre. Mohl by to být takový kulantni kompromis mezi SMT a Personou. Cti, idealni hra :)

DLC musí být, doufám ze v nich zase nebudou fiendi :)

PS: nějak sem do toho zas tu P5 primotal, ackoliv jsi mě už kvůli tomu nekolikrat napominal, nějak si nemůžu pomoct :)
Až při přidávání jsem si všiml, že to opravdu je oficiálně bez SMT DS v názvu.
A že hudbu dělá Monaca (Nier, Voice of Cards).

A při vydání bude zase hromada DLC :(