Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sniper: Path of Vengeance

Snajper

19.09.2002
36
24 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V prohnilém městě plném zla, v němž vládne úplatný starosta, který je znám svými vazbami na mafiánské rodiny z Ruska, Itálie a Číny - jen jediný člověk, trénovaný nájemný vrah, kterému říkají Sniper, má odvahu postavit se vládcům této špinavé díry. Čeká vás 25 dynamických a komplexních misí, velký výběr zbraní a vybavení, futuristické prostředí inspirované východní Evropou, atraktivní příběh, jedinečné dialogy a temná atmosféra.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 20
Od této hry jsem si už podle jejího názvu hodně sliboval a přestože jsem nehrál žádné demo, ani jsem o ní nic nečetl, riskl jsem to a hru koupil. Naštěstí těch peněz za to nebylo moc, ale vím, že si určitě budu tuto hru dobře pamatovat, jelikož to bylo to nejtrapnější, co jsem kdy hrál. Hra je z roku 2003 a když vezmu v úvahu, že v této době vznikl Doom 3, připravoval se Far Cry a další grafické legendy, tohle byl z hlediska grafiky skutečný humus. Co se týká děje, dodnes nechápu, koho a proč jsem vlastně likvidoval. S tím souvisí jediné, ale velmi zanedbatelné pozitivum, kterým byla relativně dobrá akční stránka hry. Vlastně se dodnes marně zamýšlím nad tím, jaký důvod mě hnal k tomu, abych hru dohrál. Skoro bych si za to sám sobě pogratuloval.

Pro: relativně dobrá akční stránka

Proti: odporná grafika, příběh a vše ostatní

+30
  • PC 50
Prehlásenie:
Autor tohoto komentára si je plne vedomý, že jeho napísaním si koleduje o nútené práce v sekcii Schvaľvanie videí a príde o svoj spoločenský štatút.
Ďalej je komentár politicky nekorektný a obsahuje náznaky humoru.
Čítanie len na vlastné riziko!

O hre Sniper: Path of Vengeance (ďalej len S:PoV, alebo ten názov už radšej nebudem spomínať) sa prevtelíte do postavy nájomného vraha. Zápletka je, ako sa na béčkový akčňák patrí, dosť klišovitá, takže hneď na začiatku na vás ktosi ušije búdu a vy sa razom ocitáte vo väzení, odkiaľ sa vydávate na svoju "cestu pomsty". Toľko k príbehu, ktorý je predvídateľnejší ako scenáre filmov Arnolda Swchwarzeneggera.

Hlavnou náplňou tejto akčnej hry je dosť nečakane, strieľanie. Strieľa sa tu prakticky po všetkom, čo sa pohne (alebo zostane zaseknuté v textúre, pozn. autora), vrátane potkanov. Aby to nebolo také stereotypné, zakomponovali autori do hry niečo ako "RPG prvky". V praxi to vyzerá asi tak, že po každom neviemkoľkom zabitom protivníkovi získate bod, ktorý môžte investovať do sily, zdravia, výdrže alebo zaobchádzania s niektorou zo zbraní.

Jedným z najotravnejších prvkov hry je Stamina. Hlavný hrdina je zrejme tuhý fajčiar, pretože po chvíľke behu musíte buď zastaviť alebo kráčať, aby sa vám ukazovateľ výdrže doplnil. Čiastočne sa to síce dá odstrániť investovaním skúsenostných bodov do tohto ukazovateľa, no aj napriek tomu ide o dosť rušivý prvok.
Ďalej tu máme, na akčnú hru dosť netradične, inventár, do ktorého sa odkladajú všetky nájdené predmety. Je rozdelený na 3 položky. V "kufri" je všetko čo ste našli, teda lekárničky aj zbrane. Aby ste mohli použiť lekárničku, musíte si ju umiestniť na "opasok" a potom slačiť klávesu F1 až F4. Zbrane sa zase umiestňujú do "puzdra" a vytiahnu číslami na alfanumerickej klávesnici. Na jednoduchú akčnú hru dosť zložité, nemyslíte?

Aby som len nekritizoval, rozoberiem trochu tie "lekárničky". Ako liek sa dá použiť čokoľvek čo nájdete, od jablka až po fľašu vodky. A s alkoholickými nápojmi som (samozrejme že v hre!) zažil veľa sradny. Autori zrejme chceli verne zobraziť účinky alkoholu, a tak po vypití jednej, tužím že vodky, vaša postava síce získa značnú časť zdravia, nepriateľské útoky vám ubližujú menej, ale na druhej strane sa vám dosť točí hlava. Dalo by sa povedať, že dobrú polovicu hry som bol naliaty :-). Naozaj veľmi originálne.

Čo sa týka grafického spracovania, autori si licencovali Lithtech Jupiter engine, napriek tomu je grafické spracovanie dosť priemerné, ak nie podpriemerné.

Po zvukovej stránke ma potešil český dabing a najmä to, že hlavného hrdinu dabuje ten človek, čo daboval spomínaného Arnolda Swchwarzeneggera vo všetkých jeho filmoch a teraz neviem si spomenúť ako sa volá, takže o chlapácke a politicky nekorektné hlášky nie je v hre núdza.

Celkovo vzaté je síce "Odstreľovač" hrou plnou bugov a neodorobenín, je dosť lineárna a priamočiara a AI nepriateľov nepresahuje prvý stupeň základnej školy, ale keď sa na to pozerám ako na ekvivalent filmového béčka, musím udeliť aspoň priemerné hodnotenie, pretože som sa pritom aj celkom dobre pobavil.

Pro: hlavného hrdinu dabuje ten chlap čo Schwarzeneggera, už som si spomenul - Soukup!; odpočinková hrateľnosť

Proti: bugy, chyby, nedorobeniny, nelogičnosti a mnoho iného

+17
  • PC 10
Této hře jsem i přes nízká hodnocení dával slušnou šanci. Nevím, jak je to možné, ale ze hry mám naprosto stejné pocity jako AiMLEzZz, a tak netuším co k tomu napsat dál. Hrál jsem to tedy déle, než 10 minut. Počítám nějakých 20-25. První mise je vcelku zajímavá. Snajpr pokecá s pár lidma, ale jakmile dostane bouchačku, je vidět, že něco nehraje. AI vidí naprosto vše a cajti po mě pálili až z mlhy. Rozmrzele jsem to ale překousl. Postřílel všechnu tu tupou verbež a zmizel k autu. Poté následovala animace tak debilního rázu, že jsem nevěděl, zda se smát nebo brečet. Honička dvou aut, ale místo aby animace byla rychlá, tak to bylo jak ze zpomaleného amatérského filmu. K tomu naprosto debilní (statická) kamera, která působila děsně nepřehledně. Pak začala mise v lochu a tam jsem to už fakt nevydržel. Pohoda, jdu z cely, dojdu do jídelny, pak nějakej vězeň skočí na hlídače a najednou po mě začne strážnictvo pálit jako vyšinuté, ačkoli nemám zbraň. Tuto pasáž jsem opakoval asi 5x a vždy jsem během pár sekund zhebnul. I po grafické stránce je to i na rok 2002 opravdu bída převeliká. Jedna z nejhorších her co jsem na svém stroji spustil. Tohle do DVD přílohy mého oblíbeného časopisu radši dávat neměli. Sorry, 10% za snahu a za to, že to třeba nějakého masochistu bavit bude.

Pro: jako tupá střílečka se to možná hrát dá

Proti: vše ostatní

+16
  • PC 35
Pokaždé, když jsem si ultrapomalým kurzorem najížděl na ikonku Snajper, vzpoměl jsem si na to jaké pouštím béčko. Že existujou hry, které je úspěch jenom dohrát. Když trnete, že každé dveře můžou být konečná, protože nevíte, jestli půjdou otevřít nebo hra náhodou nenávratně nespadne. Nepamatuje, že bych někdy hrál takhle rozbitou a chybovou hru.

Hned na začátku byl problém s citlivostí myši. Hra vůbec nereaguje na stáhnutí myši v menu. Aby se to dalo obstojně hrát, musel jsem ve Windows stáhnout citlivost na jedna. Pak to šlo. Ultrapitomá hudba nejde ztlumit. Jde jen vypnout. Po vypnutí se vypnou i efekty zvuků počasí nebo provozu ve městě. Hra si ani nepamatuje, že byla hudba vypnutá a při dalším spuštění hraje zase.

Použitý LithTech engine byl aktuální v ruce 1998. Tohle je suvéréně nejhnusněší hra na tomhle enginu. Nejen, že je hra hnusná, ale ani pořádně nefunguje. Nepřátelé procházejí zavřenýma dveřma. Za zádama se vám klidně zjeví ze zdi. Jejich propadávání do textur je naprostá samozřejmost. Navíc jsou totálně pitomí a nemají zásahové zóny. Pokud jim ale dáte trochu víc času, umějí být nepříjemně přesní. Hra obsahuje "RPG" prvky. Sbíráte zkušenosti. Po každé úrovni můžete hodit bodík do výdrže, síly, zdraví nebo do nějaké zbraně. Čím střílíte, to se vám na papíru vylepšuje. Je to vidět ve hře? Není. Je to úplně jedno.

Naštěstí má hra solidní rychlé tempo (pokud vám nedojde naprosto zbytečná výdrž). Některé zbraně mají pěkné zvuky a střílení je relativně zábavné. Nejvíc mě bavilo vystřílet do každého nepřítele zásobník z Uzi a potom se vyléčit chlastem. Celou hru se jde rovně a střílí se do chlápku, kteří jsou tlustí a oblečení podle toho, jakou mají zbraň. Naštěstí je hra docela krátká. Někde v polovině se mi místo F9 (quick load) podařilo zmáčknout F10 a zničilo mi to všechny savy. Musel jsem od začátku. K čemu jinak je tam tohle tlačítko, na to jsem nepřišel.

Potěšila mise jako z Matrixu a frenetické stupňování střílení na konci. Celé to dovršilo závěrečné střílení z prstu v poslední animaci. Neuvěřitelné je, jaký se podařilo sehnat dabing. Soukup geniálně špatně dabuje ultrapitomé dialogy. Měl jsem pocit, že se tím snad i bavil. Zaslechl jsem tam i chlápka, co dabuje Stalloneho. Totální majstrštyk. Hra vygradovala tím, že se po závěrečných ttitulkách sama vypla.

Hrál jsem verzi 2.33 (jak asi musela vypadat 1.00) a přijde mi jako zázrak, že to jde dohrát na Windows 10. I když je potřeba dávat si pozor, co mačkáte. Snajper je tak špatný, až jsem se u něj škodolibě bavil. Hra trvá asi tři hodiny a bohatě to stačí. Ve hře zabijete tak 100 policajtů a na konci dostanente milost. Perfektní!

Pro: geniální dabing, mise jako Matrix, celkem rychlé tempo, je to krátké, funguje na Win 10, nedal jsem za to nikomu peníze

Proti: je to ošklivé a totálně pitomé, dialogy jsou jeden velký vtip, chyb je v tom tolik, že se to nedá ani vypsat, pár prvků je jen na krásu v menu a spoustu dalšího

+14