Slime-san

07.04.2017
08.06.2017

V pošinovce Slime-san, která využívá pouze pět barev, se ujmete zeleného slizu téhož jména zrovna ve chvíli, kdy ho pozřel obří červ. Aby nebyl rozložen žaludečními šťávami, musí se dostat přes sto úrovní o čtyřech místnostech (+ dalších sto uživatelských úrovní) až k ústům, které jsou jedinou cestou ven.

Každá úroveň má svůj časový limit, který je třeba splnit, abyste se dostali do další části. Mimo klasického pohybu vlevo a vpravo, skoku a sprintu lze k překonání daného levelu využít také rychlého skoku, odrážení od zdí nebo zpomalení času.

Při cestě za vysvobozením narazíte také na částečně strávená jablka, jejichž sběrem můžete odemknout nové postavy, minihry nebo herní režimy. Nelze opomenout ani jakési městečko přeživších, kde lze získat různé bonusy, které vám pomohou v postupu ve hře.

Slime-san mě na první pohled graficky vůbec nezaujal. Jeho pixelovaný styl a pěti barevná paleta mi přišla spíš jako z nouze ctnost než nějaký umělecký záměr. Hratelností jde vidět značná inspirace Super Meat Boyem a to od konceptu až po to, jak za sebou Slime-san nechává oslizlou zelenou stopu.

Na druhý pohled však musím říct, že hratelností je vše dvakrát zábavnější než právě Super Meat Boy! Máte zde více možností, krom skoků i úskoky, fázování přes vše se zelenou barvou a další interakce s prostředím.

Vše je koncipováno do 400 malých levelů, nejčastěji jen na jednu obrazovku, kterým proskáčete během pár vteřin. Teda pokud se vám to povede na první pokus, spíše jich budete potřebovat několik, než natrénujete každý skok.

Je zde i nějaká vsuvková interakce s postavami mezi levely, ale přišla nadbytečná a vůbec tam dle mého nebyla třeba, o nějaký příběh se tady stejně ani nesnaží. Ale to, že ve městečku jdou dokupovat různé bonusy (převážně vizuální, ale i změna postavy která ovlivní hratelnost) je už určitě plus.

No a čím si mě hra úplně získala je to, že k ní vyšli dvě rozšíření (každé kolem další stovky levelů a řadu nových mechanik) které vývojáři přibalili k původní hře naprosto ZDARMA! Tohle je krok pro komunitu, nikoli vlastní profit, což jen ukazuje že i sami vývojáři musí mít hru rádi, za což ode mne dostávají ocenění sliz týdne.