Skies of Blue

12.09.2020

freeware

V Modré obloze je hráč postaven na start úrovně, v níž se musí vždy nějak zorientovat, aby se dostal dál. Nemá to snadné, musí brát v potaz kombinaci hned několika žánrů, stupňující se obtížnost i fakt, že nelze nijak ukládat pozice. A pro začátek se samozřejmě musí naučit, co a jak. K tomu jsou přítomny základní instrukce, které mu vysvětlují princip zdejšího fungování herních mechanik.

O co v této hře vlastně jde? O aktivování sebraných bomb, sbírání klíčů, přeskakování po plošinkách, střílení po nepřátelích, doplňování životů, vyhýbání se rotujícím vrtulím a pastím, otevírání dveří, ježdění výtahy, tažení vírem, správné načasování skoků a trpělivost. Svět je zde celý v odstínu modro-bílé barvy, má odpočinkovou zónu a variabilní provedení. To vše a mnohem více plně v třetím rozměru z vlastní perspektivy.

Hlavní nabídka je interaktivní přímo ve hře. Dá se tak začít novou hru, vypnout ji nebo si vybrat některou z mnoha desítek obsažených úrovní. Hraní odměřuje čas, při nezdaru lze libovolně opakovat a ve dvacátém levelu je souboj s bossem. Když např. postava drží pistoli, nelze jakýmkoli způsobem skákat, je tak potřeba ji schovat. Některé úseky mají vícerá řešení, pády z větších výšek hráči neublíží, dopadne-li kýženým směrem.

Hra je ke koupi na Steamu, stále mám původní verzi. Ta již nikde není, ale Remake v názvu značí, že kdysi byla dostupná i starší verze hry. Přinejhorším by se pár údajů aktualizovalo na tu prodávanou.