Sinless

16.12.2015
23.01.2020

Sinless je hrou kombinující klasickou point n' click adventuru a vizuální román z cyberpunkového prostředí. Jejími přednostmi jsou atmosférický soundtrack a grafické zpracování, nechybí ovšem ani humor a četné odkazy na jiné hry či další díla.

Ocitáte se v roli mladého muže, občana společnosti vyrůstající z trosek té předchozí. Tato společnost je řízena Novým řádem a na první pohled je poměrně dobře fungující, až utopická. Zločin zcela vymizel. Všichni občané jsou však povinně vybaveni porty, kybernetickými implantáty, do kterých poté instalují Progs a další vylepšení. Výrobci portů Omni-Care jsou tak zároveň i vládnoucí složkou.

Pro hlavní postavu to má být jen další obyčejný den, jeden z těch bez povinností. Jak se však ukáže, není všechno takové, jaké se na první pohled může zdát.

Hra je plánovaná jako trilogie, první část složená ze tří aktů nese název Reveal, následovat mají Revolution a Revelations.

Vizuální román s adventurními prvky z cyberpunkového prostředí. Sám o sobě tvrdí, že je old schoolový hratelností a nevede vás za ručičku. Jeho vizuál je, hlavně z hlediska barev a světel, opravdu pěkný a některé lokace byly prostě parádní. Hudba také dobře pasuje a dokresluje atmosféru a situace. Navíc reálie světa jsou docela zajímavé a konspirační zápletka plná otázek by měla být dostatečným motivujícím prvkem. Stačí ale tohle všechno?

No, ne tak docela. Hra je/byla zamýšlena jako první část trilogie, ačkoli tedy naznačuje, otázek je na jejím konci stále více než dost a pokračování zatím v nedohlednu. Sama o sobě si sice nevede špatně, ale právě nedokončenost je jejím největším kamenem úrazu. Přitom našlápnuto by měla skvěle.

Obsahuje humor (hlavní postava oslovuje i vás jako hráče, hlavně když se snažíte udělat nějakou neplechu) a vtipné odkazy na jiné hry (ať už plakáty a komentáři či achievementy).

Osobně tedy nevím, jak svůj komentář zakončit - snad jen doporučit, protože se mi líbila, a doufat, že si ji zahraje více hráčů a více hlasů bude vývojáře vybízet, ať už to pokračování konečně udělají (já vím, naivní).

Pro: atmosféra, soundtrack, prostředí, odkazy

Proti: příběh v této části není dokončen