Musím se přiznat, že kromě klasických velkých titulů si rád zahraji i nějakou tu oddechovku a hodně mě baví právě hidden object hry, které klasické hledání předmětů proloží i nějakými dalšími puzzly. Tyto hry obvykle mívají i příběh, od kterého mám minimální očekávání. Příběh Sinister city je pro mě ale úplný dno. Je možné, že se tvůrci prostě jen netrefili do mého smyslu pro humor, ale za sebe musím říct, že by hře hodně prospělo, kdyby žádný příběh neměla a postupně by se procházelo od puzzlu k puzzlu.

Ruku v ruce s příběhem jdou i nelogičnosti řešení:
- Často musím najít 7 stejných věcí (např. ozubených kol), abych ve výsledku mohl použít jedno z nich.
- Přímo před upířím tchánem, který se mě chce zbavit, namíchám lektvar z pochybných ingrediencí a on má obrovskou chuť ho vypít.
- John si nechce vzít noviny bez placení z držáku na noviny a taky nechce bez placení vzít věci z opuštěného stánku. Zvláštní, že nemá peníze, když si předtím kupoval v restauraci burger, ale ok. Peníze najde pod držákem na noviny (to mu už tolik nevadí), nechá všechny peníze ve stánku, kde si vezme věci. Dejme tomu. Ale pak nemá problém si vzít věci z držáku na noviny, který může ale nemusí patřit ke stánku.

Brr, už se mi nechce na nic dalšího vzpomínat. Když k tomu přidám ne moc líbivou grafiku, ne moc líbivé animace a značnou nepřehlednost (např. hledání na místech, kde se hledalo dříve nebo nutnost při hledání předmětů něco nejprve odsunout, což vede ke zmatenému klikání na všechno), vychází mi jedna z nejhorších hidden object her, co jsem hrál.

Pro: Některé puzzly

Proti: Příběh, nelogičnosti, grafika

Každý rok tento kousek zařazuju do herní výzvy, každý rok ho nakonec nahradím něčím jiným. A tak mi vesele hnije v knihovně už několik let. A po čerstvém dohrání už mi tam bude hnít navždy, protože pochybuju, že ho ještě někdy v životě zapnu. Co k této perle vůbec říct? Je to hnusně na-animovaná, naprosto nesmyslná a nevtipná, zabugovaná nuda, kde hlavní náplň je zuřivé klikání všude kolem. Nějaký klad říkáte? Je to krátké.

Pro: délka, aspoň trochu variabilní herní náplň

Proti: nepěkná animace, nevtipné vtipy, nesmyslnost, bugy