SimSafari

01.03.1998

SimSafari je vo svojom jadre veľmi podobná hre SimPark s tým rozdielom, že tentokrát je park umiestnený na africkom kontinente. Zmena prostredia tak znamená zmenu lokálnej fauny a flóry, o ktorú sa bude musieť hráč starať.

Hra je rozdelená do troch samostatných zón – prírodný park (kde sa hráč stará o prírodu a zvieratá), turistická oblasť (turistický tábor, kde hráč stavia reštaurácie, hotely atď. a kde sú zamestnaní obyvatelia dediny) a africká dedina (tu hráč najíma pracovníkov do turistickej oblasti – kuchárov, vodičov, sprievodcov atď). Cieľom hráča je, aby jeho národný park získal päťhviezdičkové hodnotenie. Aby toto hodnotenie získal, musí sa postarať o jednotlivé zóny. V jeho rukách je kontrola turizmu i zamestnancov parku.

Safari je jednou z her mé dávné hráčské minulosti, z dob kdy jsem se s PC teprve seznamoval.

Budování vlastního parku bylo velice zábavné, hlavně pokud jste neuměli úplně anglicky a každý objev v herních mechanismech stál zato. Bylo pro mě velikým zjištěním, že hrocha obojživelného lze umístit i do vody, kde bude plavat. Já si myslel, že to lze vložit pouze na souš.

A tak ruku v ruce s těmito pokroky, i moje mapy se měnily v sofistikované a já se pomalu blížil, ke kýženým pěti hvězdičkám.
V kosočtvercových mapách lze budovat vodní toky, sázet různorodé typy travin, keřů či stromů. Můžete také vypouštět různorodou zvěř v podobě ptactva, savců či plazů.
V dalších modech pak lze budovat i domy a turistickou infrastrukturu.

Jedním z dalších dobrých nápadů, je i vypouštění kobylek a dalších podobných katastrof. Moje mapy tak spíše připomínaly výjevy z "deseti egypstkých ran", než fungujícího parku. Nehledě na to, že když už to vše bylo opravdu přes míru, tak celou mapu postihla povodeň přímo biblických rozměrů.

Avšak já jsem se bavil, dokud mi ve hře nedošli peníze :D

Velká kupa nostalgie - 100%
+ díky uživateli "MickTheMage" za přidání hry, dlouho jsem po ní pátral...