Před pár dny jsem zapnul XSX a řekl si, že jen tak si pro radost zahraji, když už mám v knihovně na Steamu konečně nově Sid Meier's Civilization VI. Hraje se to tak skvěle, tak skvěle, že jsem ten den respektive noc, začal okolo 22:00 hodiny, ale skončil až okolo 3:00 ráno. :)
Dal jsem si to na pohodu na nejlehčí, nebo druhou nejlehčí obtížnost. K vítězství jsem byl blízko, ať už se jednalo o kulturní, ekonomické nebo další možné vítězství, na boje jsem až na výjimky z vysoka kašlal, nakonec jsem neodolal a postavil dobře vybavenou vesmírnou loď a poslal ji k Alpha Centauri. Takže jsem poprvé v životě v jakékoliv Civilization hře slavil technologické vítězství.
Je krásné, duši těšící, vidět jak z TOP 10 velkolepých měst je na prvních místech v tabulce všech mých devět měst a má civilizace je nejlepší v každém ohledu v jakékoliv srovnávací tabulce/grafu. :)

Skvělé, skvělé a jednou skvělé provedení geniální Civilization PC hry, jistě zjednodušené, ale nikoliv triviální.

Měl jsem úplně vše z technologického stromu, až na komunismus, ten jsem vynechal, dokonce většina mých měst měla ochranu proti ICMB a samozřejmě kosmodromy. :) Mí britští občané byli spokojení, nikdo si na mě netroufl a pokud ano tak skončil ultra rychle. Stejně to je sranda jak křižník a ponorka potápí konkurenci bárky z 16 a 17 století. :) Města mě chránili lučišnící s dlouhými luky, letadla, bombardéry, tanky, moderní pěchotu, to vše jen zahálelo. Nakonec jsem jen obsadil uvolněné Karáčí, bo jsem ho nechtěl nechat ruské Kateřině. Vůbec ty rusy jsem malinko decimoval. Nejvíc se do mě od počátku naváželi indiání z Indie, ten jejich Gándhí si nechtěl dát pokoj.

Komixová grafika hře sedne jak kovaná. Krásně se na to kouká, ideální hra pro klid duše a totální pohodu. Prostě strategická konzolová bomba. :) Tedy dnes již nepochybně překonaná dostupnou Civilization VI Anthology na konzolích, ale to ji bezesporu nic na kráse neubírá. Navíc se hra skvěle ovládá na gamepadu.
Naprosto fantastická a návyková záležitost na konzoli. Pravě jsem zvítězil na nejlehčí obtížnost a dosáhl kulturního vítězství. Moje první civilizace, bez ohledu na platformu, kde jsem vyhrál hru!

Hra má skvělé intro, dosud jsem si myslel že nic nepřekoná intro z Civilization IV ale tady se to mimořádně povedlo. Skvělý titul na konzoli, v rámci zpětné kompatibility za pár kaček (doslova).