Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sid Meier's Civilization II: Conflicts in Civilization

25.11.1996
80
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Conflicts in Civilization je prvním datadiskem budovatelské tahové strategie Sid Meier's Civilization II (1996). Stěžejním přídavkem rozšíření je dvacet nových scénářů, z nichž dvanáct bylo vytvořeno samotnými tvůrci hry a zbývajících osm má původ ve fanouškovské základně. Jinou podstatnou novinkou je pokročilý makrojazyk, jímž lze naskriptovat vlastní scénáře.

Nové scénáře lze podle toho, do jakého prostředí jsou zasazeny, rozdělit do tří skupin: scénáře čerpající z dějin lidstva, scénáře založené na smyšlených událostech a scénáře obsahující prvky sci-fi. První skupina je zdaleka nejpočetnější, její časový záběr je široký a je zde cítit snaha autorů o co nejvěrnější podání historie; patří sem tažení Alexandra Velikého, křížové výpravy, vzestup mongolského chána, velké zámořské objevy, napoleonské války, americká občanská válka a první světová válka. Typickým scénářem vycházejícím z fikce je potom „After the Apocalypse“, jenž pojednává o celosvětové jaderné válce, počínající rokem 1979, a poslední skupinu mezi jinými prezentuje scénář nazvaný „Alien Invasion“, který hráče nechává vypořádat se s invazí mimozemšťanů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.