Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Shining Force III

Shining Force III Scenario 1: Outo no Kyojin

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
červen 1998 Saturn
Vývojáři:
Camelot Software Planning
Stejně jako předchozí díly série Shining Force, je i třetí díl tahová taktická RPG hra. Oproti prvním dvěma dílům (Shining Force, Shining Force II) oplývá ještě komplexnějším příběhem. V prvním scénáři se hráč ujímá role Synbiose, mladého bojovníka z republiky Aspinia, který je synem velmi slavného generála. Synbios a další významní delegáti republiky se účastní mírových konferencí a zpočátku se zdá, že věci jsou v pořádku. Císař říše Destonia je však unesen tajemnými maskovanými mnichy ze sekty Bulzome, kultu náboženských fanatiků, uctívajících temnou sílu. Král Benetram, vládce republiky Aspinia, je navíc obviněn ze zapojení do únosu a Synbios se tak s králem dostává do víru nekonečných překvapení, spiknutí a bitev.

Bitvy se odehrávají na bojištích s čtvercovou mřížkou, kde každá jednotka zabírá jeden čtverec. Ta se může pohybovat nahoru k pevnému množství čtverců podél bojiště, určeného jeho statistikou pohybu. V závislosti na jeho poloze vzhledem k nepřátelům a spojencům může jednotka provést jednu z dostupných akcí, jako útok, kouzlo, použití předmětu nebo prohledání oblasti. Jak je pro RPG typické, jednotky se stávají silnějšími bojováním s nepřáteli nebo prováděním jiných akcí, jako je léčení spojenců, v bitvě. Tyto akce dávají jednotkám zkušenostní body (EXP), které jim umožňují získat úrovně.

Velkým zlepšením třetího dílu je hned na první pohled grafika a dále systém přátelství. Kdykoliv jedna postava vykonává akci ve spolupráci s druhou, jako je napadení stejného nepřítele, mohou získat úrovně přátelství, což jim dává bonusy k atributům, pokud stojí vedle sebe. Pokud však postava zemře, její všechny úrovně přátelství klesnou. Shining Force III dále oproti prvním dvou dílům nabízí více tříd postav, více zbraní, více kouzel a pro každou zbraň existují určité speciální útoky, které jsou získány zvýšením úrovně zbraní.

Hra, která je na západě známá jako Shining Force III, je pouze jednou třetinou celkového příběhu třetího dílu. V Japonsku byla hra rozdělena do tří částí – Scenario 1: God Warrior of the Kingdom, Scenario 2: Target: Child of God a Scenario 3: Bulzome Rising, nicméně druhý a třetí scénář se nedočkal západního vydání a první scénář vyšel pod názvem Shining Force III.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.