Hezké, že první věc, co ukáží z pražské části hry, je hospoda. :)
@Drolin (13.01.2024 09:15): Na to nemám, ta hra potřebuje remaster. Ale třeba se někdy odhodlám to dohrát. Navíc je to málo příběhové na mě, Parasite Eve mě baví mnohem víc, samá cutscena.
@Charllize (30.06.2020 10:37): Vidíš, na Grandii jsem zapomněl, tu mám i v TOP 10 :-) Taky jsem mohl ještě říci Phantasy Star nebo Seiken Densetsu. Já jsem v tomhle takový třídič, buďto beru celou sérii nebo ne. Jen výjimečně přijmu nějakou jednotlivost bez kontextu a obvykle mě to tak nějak spíše pak žere a přemýšlím, proč tohle jo a tamto ne :-) Vlastně třeba u té Seiken Densetsu respektuji jen ty dva SNESové díly a zbytek mě nebral.
@Ringo (30.06.2020 10:29): tak ja samozrejme tebou jmenovane hry/serie nijak nepodcenuju a mam je taky hodne rad. Vlastne ani ne nejak mene nez tu VP2. Klidne bych pridal i Wizardry Tales of Forsaken Land nebo Kings Field 4, pripadne i Suikoden nebo Grandia. Ja mam spis takovy pytel oblibenych her z PS1/2 a ani vlastne nejsem moc schopen to nejak roztridit do zebricku kteremu bych sam uveril :)
@Charllize (30.06.2020 10:14): Njn, já jsem spíše na tradiční jRPG jako Dragon Quest, Final Fantasy, Star Ocean, Chrono, Xeno, Tales, SaGa Wild Arms. Mám rád ve hře určitou krásu, panoramata, atmosféru, která ve mě vyvolá pocit, že tam chci být, a nebo, když už nejde o nějaké utěšené prostředí, že to vyvolá atmosféru mrazení v zádech a chci to projít, protože je to napínavé, ale chci pak vidět nějaké světlo na konci tunelu (to jsou takové ty hry, jako Vagrant Story, nebo na PC Ultima Underworld a vesměs všechny kobkařiny) . Pak je plno určitě tématicky zajímavých a neotřelých her, ale když z nich cítím, že bych tam být nechtěl ani za milion, tak u mě ta hra dost pak klesá. Takže já ani VP ani SH asi na TOPce nikdy mít nebudu (stejně jako na PC nebudu extra adorovat Fallouty a spol.), spíše si je držím jako takové zajímavosti, které jsou na té pomyslné hraně, co ještě jo a co už ne.
@Ringo (30.06.2020 09:57): Shadow Hearts serie a VP2 z meho pohledu patri k tomu nejlepsimu z oblasti jrpg co na PS2 vyslo. VP2 dokonce radim nekam na stupne vitezu :)

Obvzlast Shadow Hearts II, to je uplnej majstrstyk :)
@Charllize (30.06.2020 09:48): No, měl bych se do toho konečně teda pustit, ať si ověřím, že tohle má ve sbírce význam či nikoliv. V jednom takovém mém pohnutí mysli ty hry málem podlehly jedné z čistek a málem jsem je prodal :-)

Podobně nahnuté to měla i Valkyrie Profile 2, jedničku jsem měl na PSP a tu jsem teda střelil, protože ani po několika pokusech to vážně rozehrát jednak kdysi na PS1 a pak na tom PSP se mi do hry nepovedlo vžít tak, jak by bylo třeba, repsektive vůbec mi nesedla. Ale tu VP2 nikdo nechtěl delší dobu koupit, tak jsem se na její prodej vykašlal :-)
Škoda, že se mi tenhle díl nepovedlo sehnat, mám jen díl 2 a 3 a z důvodu nekompletnosti se mi to nechtělo rozehrávat, i když to není nutné, když tam ta návaznost není zásadní. Stále to ale odkládám, protože nemusím moc takové ty příliš beznadějně zdémonizované hry (viz Shin Megami Tensei). Tak nevím, na kolik je tohle ponořeno do beznadějné temnoty, nebo to je nějak trochu i "polidštěné" :-)
@Fritol (29.06.2020 07:36): mam ale za to ze si staci zahrat dvojku, je nejlepsi a ta navaznost mezi dily neni nijak velka, takze si myslim ze jde hrat i samostatne. Tedy kdyz by jsi vylozene nechtel hrat celou serii.
@Fritol (28.06.2020 19:22): Cela trilogie je fajn. Jen mozna v tom poslednim dile jedli tech houbicek uz trosku moc. Druhy dil je zlaty hreb. Jednicku si asi zahrat kvuli kompletnosti, ta zestarla docela dost. Na stranu druhou je nejmin ujeta. A je to dost originalni, i na dnesni dobu.
Dalsi otazka je kde by jsi si to zahral, emulace nema dodnes vyreseny problem se spatnym zobrazenim soubojoveho judgment ringu a krome ps2 to jinde nevyslo. Jako na emulatoru to hrat jde, pokud prekousnes tu grafickou nepresnost.
Hra dnes slaví 19 let. Když na to tak koukám, tak bych si to snad i zahrál. Líbí se mi, že se to odehrává v našem světě a ta hudba je výborná! Akorát hádám, že to dneska už bude docela pruda hrát... Dám na seznam aspoň na vyzkoušení ovšem.