Chvíli jsem si zase zahrál a musím opět vyzdvihnout kvality MP, které v tomto žánru a stylu nemají konkurenci. U jiných MP se stává, že některé prvky nefungují, nebo tam jsou jen na efekt, ale tady je to vše perfektně vyvážené. Serverů moc není, ale známá postava herní scény Cynicalbrit si tuhle hru dost oblíbil a má vlastní server, kde se často hraje.
Na Steamu to bylo snad přes celé Vánoce snad za 5€ či i méně. Jo ale i tak to za to stojí, bavil jsem se v multiplayeru snad víc než v Battlefield 2, i když na to moc nejsem.
Od včerejška je na PSN trial s celou SP misí a jedním MP módem. Na Steamu je základní verze ještě levnější (10éček), než na PSN (350Kč), tak neváhejte, za ty peníze je to opravdu slušný kaufík. :)
DLC už fachaj a pár lidí to ještě hraje. Stačí spustit, přihlásit se do GfWL, sosne to nový update a pak už naskáčou ke stažení DLC. Výhodou týhle hry je, že nedostatek hráčů nahradí boti. Teď jsem třeba hrál ve 40 hráčích tu jednu novou mapu, z toho 30 boti. Aspoň je co střílet a je krásně vidět, když hráč potká zkušeného veterána Section 8, tak nemá šanci. Ten skill tam je neskutečnej u některých.
U Kane & Lynch šlo stejný klíč znovu použít n jiném účtu. I když poprvé jsem jej nějak spároval s českým účtem, což jej učinilo naprosto zbytečným (hra nešla stejně spustit).
To teda dost sucks. Proč prostě nemůžou ten klíč při aktivaci na jiném PC na mém účtu zrušit? Beztak mají ochranu ještě CD v mechanice, takže tak jako tak tu hru musím fyzicky vlastnit, abych si ji zahrál. GfWL není Steam, nemůžu si tu hru znovu stáhnout.
montana: Zrovna v Section 8 se ti bez registrace neuloží ani hra, pokud vím. Což je dost důležitá serepetička. :(
Jak je to vlastně s hrama s GfWL, které tam aktivuji, je možné je dále prodat nebo navždy zůstávají spojené s mým účtem jako na Steamu?
Na Achievementy je ta složba dobrá (mno, ža na to, že profil hráče na webu je někde zakopaný, nepřehledný a navíc na doméně xbox.com), taky se mi líbí hodnocení uživatelů, jinak ale Steam vede na plné čáře.
Hraje, teď jsem to zkoušel. Divný je, že jinak GfWL funguje normálně, achievementy atd. Jenom ten Marketplace klient je prázdnej, což nebývalo ani dříve. Na fóru Timegate si stěžují lidé z celého světa, že jim DLC nejde a údajně na tom horlivě pracují. Snad budoucí update.
GfW je navržené jen a pouze pro severní ameriku, já osobně už na DLC rezignoval. BTW hraje se to online? Pořád se na to chystám, ale při posledním pokusu mi to nenašlo ani jednu hru... Tak trochu doufám, že za to mohl ten blbej GfW.
Ty DLC u mě nefungují, GfWL je odmítá stáhnout zřejmě kvůli regionálnímu omezení, to je fakt k posrání.
Teda na Hard obtížnost to je docela peklo, několik míst jsem dostkrát opakoval a těsně před koncem to bylo téměř nemožné, pobíhali tam 3 maníci, kteří byli takřka nesmrtelní, pořád se navzájem oživovali a měli pekelně silné zbraně, sejmul jsem jednoho a podařilo se mi pokračovat dál bez zabití i zbývajících. Jako by to snad ani nikdo netestoval...jinak to nebylo špatné a ostatní mody mimo kampaně též nejsou špatné.
Kdo má nainstalované COMODO, pravděpodobně se setká s hláškou: "Games for Windows LIVE - Failed to initialize" a pádem hry.
Vyřešil až tento návod:
1. Otevřít COMODO (dvojklik tray ikona)
2. Jít na záložku Defense+
3. Otevřít Nastavení Defense+
4. Jít na záložku "Nastavení kontroly spouštění"
5. Otevřít "Výjimky" [for shellcode injections (Buffer overflow)]
6. Přidat>Procházet S9.exe ve složce Section 8 a S9-Win32-F.exe v podsložce BinariesWin32
7. Potvrdit tlačítkem "Použít"

NateLogan: Zkus návod zde https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4598-RYSK-2656
Ehm, technická:
V GfWL mám registrovanou verzi hry z D2D bez DLC, teď jsem ji znovu koupil na Steamu i s DLC, ale ty DLC nejsou nikde k nalezení. Co s tím?
I za těch 13 euro na Steamu to je za hubičku. Hodiny čisté zábavy zaručeny, pokud tě aspoň trochu baví sci-fi střílečky s jet-packy. Navíc oproti jedničce je vylepšeno prakticky vše, snad kromě nudného singleplayeru. P.S. Podle statistik na Raptru první díl lidé nahráli jen cca. 12.300 hodin, kdežto Prejudice už má přes 55.000 hodin. Na serverech není o hráče nouze.
Jestli je to alespoň tak dobré jako beta prvního dílu a jestli to pořád hraje dost lidí, tak určitě jo.
Pro mě je důležitější v případě této hry cena. Za plnou částku řekněme 700-900 Kč bych do toho nešel ani náhodou a bylo by bláhové si myslet, že kvůli krabičce by se hra prodávala lépe. Prejudice je už teď obrovský úspěch, mnohem větší než první díl, recenze jsou velmi dobré a cena tam hraje zásadní roli. Na plnou částku a krabičku tahle hra není, stejně jako nebyl první díl.
Trh se vyvíjí, velké korporace jsou stále nenasytnější, malé se snaží přežít. Před lety nebyly digitální distribuce tak rozšířené a pěkné krabice znamenaly větší šanci, že si je koupí náhodný kolemjdoucí. Dnes jdou všechny prachy do reklamy a u malých projektů je očividně výnosnější a bezpečnější vsadit vše na rychle rostoucí základnu digitální distribuce. Sakra, vždyť TellTales pravděpodobně přežili jen díky digitální distribuci.
NateLogan: Najednou je to drahé :( Je fakt zajímavé, jak luxusně vypadaly krabice her před lety, když se jich prodala sotva desetina toho, co teď.

Jistě náklady se zvýšily, hry byly dražší.. blablabla.. Ale to, že je to celé spíš než o nutnosti, o škudlení za každou, dokládá, jak se jak balení ořezávají i u her, jež se prodávají na miliony. Třeba ten humus v podobě "eko" děr v krabičce Black Ops "eko" a manuál na 4 strany.
Krabice jsou drahé. Ne ve smyslu nákladu na výrobu, ale kvůli potřebě mít ještě mezičlánek v podobě distributorů (většinou více jak jeden v různých částech světa) a ti si zblajznou nemalou část výnosů. Proto je pravděpodobně lepší u méně masových her tohle úplně vynechat, zvolit digitální distribuce a nižší ceny.
Mno dobrá, tak Steam, ale doufám, že tvůrci s krabičkama nadobro nepřestali, balení základního Section 8 je velmi pěkné.
Ne, není to DLC, je to plnohodnotná hra, ale distribuována pouze digitálně (kvůli snížení nákladů). Kup si to na Steamu. Tak jako tak hra vyžaduje GfWL, což už teď není problém, aspoň mě všechno fachá.
Je to tedy DLC? Bude mít hra ještě nějaké "boxed" pokračování? Ten Prejudice asi stáhnu přes GfWL, když tam mám už základní hru.
Gunár: Taky ta hra díky tomu, že je pouze v digitální podobě stojí jen 13 euro na Steamu, což je super cena, na rozdíl od krabičky v případě prvního dílu. Právě za tu cenu je to super hra.
Ani ten mulťák není moc o něčem, slušně jsem se nudil a hlavně to skoro nikdo nehrál. Toť mé dojmy ze základního Setion 8, které jsem kupoval cca. 4 měsíce po vydání.
Jo určitě primárně mulťák, singl projdete za 3-4 hodiny a je to dost o ničem. Mulťák je ale super.
Dnes to vychází na Steamu, jsem zvědav. První S8 měla docela zajímavý multiplayer, tak uvidíme.