Scotland Yard

1998

Scotland Yard je konverze populární deskové hry, u nás známé jako Fantom Staré Prahy, obohacené příběhem a RPG prvky, jako jsou rozdílné charakteristiky postav, sbírání a používání předmětů atd.

Na začátku hry si vyberete pět agentů a v určitém počtu kol musíte chytit tajemného Mr. X, nebo jako Mr. X unikáte před spravedlností. Hra se odehrává na mapě Londýna, protkaného sítí dopravních spojení autobusu, metra a taxi. Všechny druhy dopravy se scházejí v uzlech, kde můžete přesedat. Každý z agentů má určitý počet lístků na danou dopravu. Mr. X se po určitém počtu kol zjeví a vy kolem něj postupně stahujete smyčku.

V druhé a propracovanější fázi hry si už vybíráte mezi různými typy agentů, lišících se od sebe svými vlastnostmi a za hru s Mr. X si volíte různý typ zločinu. Zde už z mapy vstupujete do ulic, navštěvujete domy, nacházíte stopy, zatýkáte zločince a jdete po krku Mr. X. Za hru s Mr. X samozřejmě musíte spáchat daný zločin a nenechat se chytit. Hru lze hrát i po síti nebo internetu.