Eh... no kde začít.
Zaprvé opravdu nevím co tady tohle dělá. Tohle se snad ani nedá považovat za hru. Upřímně dohrála jsem to jenom proto abych si mohla vyplnit že jsem to dohrála :D A chvílemi jsem si u toho myslela že umřu nudou a uvažovala jsem nad tím jestli nemám začít sepisovat závěť. Nějak mi unikl smysl střílení nepřátel když se nehýbou, a nemůžou vás zranit. A potom ty záznamy z deníku. Normálně čtení zbožňuju, ale ty strašné hrubky tomu nasadily ''korunu''. Byla jsem neuvěřitelně šťastná když to skončilo. A přísahám jestli někdy potkám toho člověka který tohle stvořil, tak ho chytnu pod krkem, a budu ho škrtit a škrtit.

Pro: Je to krátké :D

Proti: Ale i když je to krátké, zdá se mi jako kdybych to hrála nejmíň sto let. Jinak proti je naprosto všechno :D

Čiré utrpení bylo hrát tento skvost a byť jenom s asi 5ti levely připadal jsem si, že to je věčnost....hra prostě vypadá špatně a taky se tak hraje a na internetu si mužete zahrát podobných hříček tisíce a nemusíte nic stahovat ani instalovat a jsou podle mě daleko zabavnější.
Je až neuvěřitelné, že tuto hru komentuji již jako desátý uživatel, takže vlastně skoro třetina hodnotících se musela se svými zážitky podělit. Nevím, jestli si to tento počin zaslouží, ale musí to ven.

Jak je u Mystery Studia zvykem, gramatika veškerých textů je na žalostné úrovni, ale kvůli nim se do těchto titulů nepouštím, i když zrovna dialogy v RPG World of Magics and Heroes byly asi tím nejlepším aspektem celé hry. Tady jde o arkádové střílení teroristů a popis, co dělají jednotky SAS v reálu mě ani nezajímal.

Ani nevím, kolik jsem nakonec prošel kol, ale vím, že jsem byl rád, že už je po všem a hra může z disku pryč. Když budu chtít tento typ hry, pustím si nějaký díl Moorhuhnu, ale SAS: Písečný skalp už určitě ne.

Pro: dá se to dohrát

Proti: gramatika, statičtí nepřátelé, nezáživná střelba

Jedna z nejhorších her, co jsem měl možnost hrát. Nepřátelé jsou vykradení z Counter Striku a nejlepší je, že nemůžou střílet, tzn. že celou dobu jen klikáte jak magoři na objevující se obrázky a v mezičase si čtete příběh o jednotce SAS na kterém je vidět, že ho psal 14ti letý kluk - je plný gramatických chyb a hlavně je naprosto debilní.

Pro: pokus o příběh, informace o jednotce SAS, které ale stejně nebudete číst

Proti: příběh, nemůžete prohrát, NUDA

:-D SAS: Písečný skalp, takový tvrďácký název, co? Mystery Studio se opět předvedlo, poněvadž hraní tohoto je opravdu zdlouhavé a nudné.

Abych to vysvětlil, hra využívá stařičký herní koncept, kdy myší ovládate zaměřovač po statické obrazovce, na které se objevují nepřátelé. Ti vypadají jako vystřižení z časopisu:) Opravdu, nepřátelé jsou hodně odlišní od okolí, prostě jsou fakt jako vystřižení z časopisu, čemuž nahrává i to, že postrádají jakoukoli animaci, stejně jako celá hra.

Hra obsahuje i příběh, který je možná super, nicméně opravdu se mi nechce číst hromadu nezáživného textu. Navíc hra obrahuje něco málo o historii speciálních jednotek SAS.

Co je ovšem kámen úrazu celé hry je celá hra samotná. Příšerně dlouhé a nudné střílení do objevujících se nepohyblivých terčů a to pořád a pořád dokola. Nudná hra až k chcípnutí.

Pro: Nudné, nutnost příšerně dlouho a nudně střílet do cvičných terčů než nastane další level

Proti: Nepadá to:-D

Další hit od Mystery Studia za mnou, tenntokrát je to SAS: Písečný skalp který jediným čím může zaujmouj je jménem, protože celá hra stojí totálně za hovno. K příběhu se moc zmiňovat nebudu, je to zkrátka kupa nezáživného textu, navíc je plný chyb a především je neuvěřitelně debilní.

Hra je založená na konceptu her Moorhuhn, hratelnost je ale příšerná. Animace chybí, zvuky jsou ve hře asi 3 a to ty co dělají vaše zbraně. Nepřátelé vypadají hrozně, vůbec do prostředí nesedí a jak už poznamenal Caelos vypadají jak vystřižení s časopisu. Na rozdíl od tahokého womka hra není ani vtipná.

SAS: Písečný skalp je tedy nudná, nezajímavá hra navíc s mizernou hratelností a špatným příběhem. Jediné plus je to, že se na konci dozvíte něco o jednotkách SAS.

Pro: je to krátké, na konci se dozvíte něco o skutečných jednotkách SAS

Proti: všechno ostatní

Další skalp od Mystery Studio za mnou, tentokrát ten písečný. Variace na Moorhuhn nebo jak se to píše jako vyšitá, silně neatraktivní prostředí s ještě neatraktivnějšimi nepřáteli, kteří jsou do toho násilně zasazeni a proti nim jen hbitý prst na myšce. To vše doprovázené deníkem jak z pera Toma Clancyho :)

Nezjistil jsem, zda lze v té hře zemřít, protože obava z toho, že bych musel opakovat některou část hry a nebo dokonce celou hru hrát znovu byla tak strašná, že jsem se snažil, jak nejlépe jsem uměl :)

Ten nejcenější skalp získala klávesa delete jen několik vteřin po dohrání hry.

Pro: Někdo s tím měl asi docela dost práce, hlavně ty texty, které ve výsledku zřejmě nikdo nečte ...

Proti: ... a i přes tu práci je to tragédie

OK, tak jsem se také rozhodl zjistit, o čem je vlastně řeč, jaká hra nadchla tolik lidí.

A ... je to kravina, hodnocení nezklamalo. Jediná fajn věc bylo ovládání, které ale spočívá jen v hýbání myší - zaměřovačem, tady není moc co zkazit. Ale jinak je vše na hře frustrující. Míření - headshoty neexistují, zásah se nezapočítá. Nepřátele se náhodně objevují po obrazovce, bez zjevného účelu a dokonce když nic nedělám a nestřílím je, oni nic nedělají. Jen se respawnují do určitého počtu a stojí. Čumí. Jednoho zabiju a za pár sekund se objeví nový, který ... nedělá zase nic.

Příběh ? Oh, těch pravopisných, stylystických a logických chyb. PEKLO. Jsou však i horší hry, tato sice nedělá nic a jen škodí mému mozku, ale jsou hry, co to dělají daleko víc.
Tak tohle je skvost mezi propadáky. Taky rád zkouším nový věci v Game makeru, ale nedávám to na internet. Grafika - 1% (za nakreslení a zkopírování postav z Conter strike). Hudba - 1% (opět zkopírování výstřelů a přebíjení). Přiběh - 5% (změna prostředí,a informace o jednotkách SAS). !!! A ty hrubky !!! Doba hraní asi 3 minuty. No prostě hrůza...

Pro: nic

Proti: Hra vůbec...

Je to špatné. Je to hodně špatné dnes. Bylo to hodně špatné i tenkrát. Stejné prostředí, stejní nepřátelé, pár zvuků. Doprovodný text a příběh je hodně blbě napsaný. No dobře, bylo to asi splácané ze srandy. Vůbec si to nemusíte stahovat, natož rozbalovat.

V konkurenci ze zdejšími hrami a vlastně še všemi hříčkami, které si můžete na internetu zahrát v okně, je to naprostá a suverénní nula. Škoda, že alespoň ty informace o SAS nejsou lépe napsány. Škoda, že tady nejde umřít.

Pro: je to výtvor, brzo to skončí

Iste poznáte také tie filmy, ktoré sú také príšerné, až sú vlastne poriadne zábavné. Niečo podobné, ale na poli hier, je Písečný skalp. Teda, aby som bol presný, nie je zábavné túto hru hrať, ale svojou celkovou idiociou dokáže predsa len rozosmiať.

Či už blbými denníkovými zápiskami a "príbehom", prípadne pribrdzdenými nepriateľmi, ktorí nedokážu strieľať. Dokonalý bol moment, keď som si v denníku hlavného vojaka prečítal, že „nás čaká samovražedná misia“ a potom som sledoval, ako sa nepriatelia len tak objavujú bez toho, aby útočili. No skrátka paráda!

Samotné denníkové záznamy obsahujú viac akcie než samotné akčné pasáže, čo je tiež mimoriadne inovatívny herný prvok. Dokonca sa v nich píše o tom, že niektorí vojaci boli ťažko zranení. To by ma zaujímalo, ako to nepriatelia dokázali. Asi po nich hádzali vojenské čižmy, alebo niečo také.

No a na záver ešte dostanete informácie o skutočnej jednotke SAS (ktoré ma vôbec nezaujímali, takže som ich rovno odklikol). Čo viac by ste, sakra, ešte chceli?! Písečný skalp je hlúpučká „hra“, zároveň ale vo mne vzbudila zvedavosť a túžbu preskúmať ďalšie diela od Mystery Studio. Tunajšie hodnotenia naznačujú, že sa mám rozhodne na čo tešiť!

Pro: svojou stupiditou dokáže pobaviť

Proti: v podstate všetko