Santa Fe Mysteries: The Elk Moon Murder

1996

The Elk Moon Murder je 3D adventúra, v ktorej hráte za detektíva nováčika na okrsku v Santa Fe. Elk Moon, indiánska umelkyňa bola zavraždená a vy máte 5 dní na to aby ste objasnili jej vraždu, kým sa prípadu neujme niekto skúsenejší.

Hra využíva point and click systém. Počas každého dňa máte k dispozícii 8 hodín a takmer každá akcia posunie dej o 15 minút. Logické hádanky v hre prakticky nie sú, miesto toho len vypočúvate svedkov, vykonávate forenznú činnosť a fotografujete. Je len na vašich schopnostiach, či budete môcť na úplnom konci vydať zatykač alebo nie.

O rok neskôr vyšlo pokračovanie s názvom Santa Fe Mysteries: Sacred Ground.

@GodOfTheSick (11.06.2013 16:48): Tak trochu, leč ne v sexuálním smyslu. Je tu ve zkratce příliš mnoho postav na tak malé ploše, a skoro každá má problém s další a další. Ano, je to reálné, ale detektiv pak místo sbírání důkazů a dalších věcí 90 procent času tráví výslechem zbytečných informací, což u hry není ideální.

Vyslechněte příběh, kdy Activision byl desperátem nebojícím se vyvrhnout proklatě dobrá díla jako Zork, Spycraft nebo právě i Santa Fe ze svého chřtánu a měl tak zasloužený respekt hráčů-labužníků. Z dob, kdy FMV žánr patřil na vrchol potravního řetězce. Z časů, kdy ultimátí detektivky psaly ženy a ne norská dřeva a kdy nativní Američané vládly hroudě nad Panamskou šíjí.

Kdo zabil Annu ...Elk Moonovou (vážně, to je její příjmení)? Anna je manželka Jacka. Carrie donáší na Franka. Frank se zapletl do hádky s Annou. Frank chce své dva hrnce. Delgado má galerie v Santa Fe, ale špatnou pověst u spoluobčanů. Karen chodí s Edem. Paul má minulost s Annou. Dvě Pírka postává před kasínem... a Brandon. Brandon píše pro Beverly Blaze. A celé to dopadá na bedra Noční Oblohy.

S nespoutaným andělem v srdci, a zběsilostí hispánských živlů vyplouvají na povrch lidské vlastnosti z těch nejčernějších hlubin. Jelikož jsme však v Novém Mexiku, bude nám na to stačit osmihodinová šichta a o víkendu to můžeme hodit do složky „Ukončené a odložené případy“, však Jack si už najde jinou, možná opatrnější, manželku.

Těch pár dní v prosluněném Santa Fe však stálo za mýdelnaté představení, a to i proto, že zde mluví jaksi srozumitelněji a technologie (pravděpodobně kvůli zbytkům z nedalekého komplexu v Los Alamos) také patří k tomu lepšímu.

Pro: detektivka, inovativní postupy

Proti: sociálně překombinováné