Saiko no Sutoka

06.09.2020

Ve hře Saiko no Sutoka se ocitnete v roli studenta, který je zamčený v noci ve škole a vaším cílem je dostat se ven. Není to ale tak snadné, jak by se mohlo zdát. Ve škole se pohybuje i šílená vražedkyně Saiko, které protagonista zlomil srdce a ona ho za to chce zabít co nejhorším způsobem. Hlavním cílem je získat klíč od vchodových dveří ze školy a přitom se nenechat zabít od Saiko.

Hra obsahuje celkem pět různých herních režimů. V nejlehčím, avšak pořád obtížném, režimu Yandere musíte utéct ze školy před Saiko, když je ještě v relativně příčetném stavu. V režimu Normal je vaším úkolem najít klíče a pokusit se získat kód od trezoru, ve kterém se nachází klíč od vchodových dveří ze školy, a přitom se nenechat zabít, nebo se můžete pokusit získat ztracené stránky deníku a díky tomu získat kód od samotné Saiko.

Hard je obtížnější verze Normal a poslední Yangire je opravdu těžký režim, v němž je škola mnohem temnější a Saiko mnohem rychlejší, agresivnější a démoničtější. A pokud chcete opravdovou výzvu, tak můžete zkusit přivolat dívku jménem Elissu, která vás bude nahánět společně se Saiko. Ve vývoji je i režim Nightmare, je však známo, že půjde o další těžký režim, kde bude hlavního hrdinu tentokrát pronásledovat duch Saiko.

Každý z režimů obsahuje několik různých konců, dobrých i špatných.

vypadá to hodně zajímavě - dneska nebo zítra koupím a vyzkouším. (Saiko no sutóká = Saiko stalkerka/pronásledovatelka); 11.11. - tak jsem to zkusil asi hodinu a půl hrát rovnou na hard obtížnost - pokaždé mě dříve či později zabila během mého bloudění po té škole - každé hraní trochu jiné - zažil jsem několik vtipných momentů - především ten: když mi vzala klíč a pak mě škádlila abych si jej vzal zpět z její ruky ale vždy uhla a pak se rozeběhla pryč a pobízela mě abych ji pronásledoval což jsem udělal dokud se nezadýchala... , nebo někdy schválně rozmlátí sklo a ty střepy se můžou zapíchnout i jí do nohy a pak si je vytahuje; nebo se mi jednou pokusila sebrat denník když jsem ho poprvé našel;