Tak se mi podařilo hnout z místa. Problémem byla moje těžká nepozornost. Na Univerzitě jsou vedle sebe výtahy dva, vypadají stejně, ale jeden jede pouze nahoru a druhý pouze dolů. Já jsem si vybral v deseti případech z deseti ten, který jede nahoru (a tiše jsem předpokláddal, že nahoru vedou oba), přičemž hledaná Natalie je dole. Další velké překvapení následovalo na začátku další části mise, kdy si musí hráč vybrat stranu (Imperium/Konfederace), následkem čehož plní asi až do konce hry naprosto odlišné mise.
@Drolin: Napsal jsem Unicorn Lynxovi, který psal uživatelskou recenzi na Moby Games. Zkusím také celou misi projet znovu (poučen z předchozích nezdarů extra zálohuju savy po zkončení každé hlavní mise).

Pokud máš uloženou druhou verzi fandovského patche, kde už je anglický překlad kompletní (dá se to jednoduše poznat ze souboru textitadialogshold_weapon_for_talk.txt, který je v původní verzi pořád italsky, stejně jako obsahy složek AlexKeeton a KentReed tamtéž), tak budu rád, když jej nahraješ na nějaké veřejné úložiště.
@Phoenix (26.08.2012 12:52): Časem Sabotaina také vyzkouším, tak snad to není obecná chyba hry. Eventuálně se můžeš zatím zeptat někoho na moby kdo dohrál. A žádný návod sem také nenašel.

A pokud chceš, můžu plný anglický patch někam nahrát (pokud je to ten velký 96mb).
Pomalu se začínám smiřovat s tím, že Sabotaina nikdy nedohraju.

Že mám ve hře italské dialogy s anglickým dabingem bych ještě přežil, většinou houby záleží na tom, co člověk opovídá, a popis misí v inventáři je už v angličtině. Původně totiž někdo na rpgwatch opravil anglický neoficiální patch tak, aby byly přeloženy i dialogy, ale novou verzi patche jsem už nikde nenašel (megaupload, oron atd.).

Rozehrál jsem Sabotaina už asi po páte za Kenta Reeda, tentokrát jsem prošel bez problémů celou první misi. Skončil jsem až ve čtvrté, kde je třeba unést vědce. Je totiž potřeba promluvit si s postavou zaměstnankyně archívů/knihovny jménem Natalie o plánech kanalizace. Natálie se má nacházet na univerzitě (předpokládám že ve dveřích 2 v přízemí, do jiných se dostat nedá), ale není tam. Za Natálií Kenta posílá barman Rod, ale když s ním Kent promluví a vyjde ven, tak na mapě ozačuje červený bod aktivní quest pořád v budově baru (přestože je stejné označení aktivího questu i v budově univerzity). Předpokládám tedy, že se nespustil nějaký skript, ale protože se mi nepodařilo najít žádné walkthrough, tak se jen domnívám.

Kdybyste se někdo dostali přes tuto pasáž nebo objevili walkthrough v libovolném jazyce (google translator to jistí), tak dejte vědět.