Saber Rider and the Star Sheriffs: The Video Game

S velkou zvědavostí mezi hráči očekávaná 2D arkáda v retro stylu starých 16-bitů, jejíž předlohou se stala japonská animovaná TV série Saber Rider and the Star Sheriffs z 80. let, která byla populárním anime-space-westernem.

Příběh hry nás zavede do daleké budoucnosti, kdy lidé již kolonizují i vzdálené planety v různých oblastech vesmíru. Na ochranu nových osadníků těchto oblastí vzniká Cavalry Command, sdružující armádu a ozbrojenou lodní flotilu. Jako agenti v terénu zde působí i jednotka Star Sheriffs, jejíž členové vyšetřují zločiny ohrožující bezpečnost hranice kolonií. Když na osadníky bez varování zaútočí nepřítel přicházející z jiné dimenze, nehumanoidní rasa Outriders, chystající se ovládnout veškerá ložiska krystalů a vzácných kovů, Star Sheriffs jsou povoláni do akce...

Hra dovoluje ovládnout jednoho ze čtyř hrdinů, každého s jeho originálním vybavením, vozidly i s obřím mechem Ramrodem. Jako kapitán jednotky Saber Rider se stanete odborníkem na meče a koně, z pozice Fireballa zvládnete bravurně řídit i ovládat těžké zbraně a speciální schopnosti uplatníte i jako kapitánova dcera April nebo bývalý lovec odměn Colt. Každá úroveň je současně misí se speciálním úkolem, kde v klasickém bočním pohledu s vertikálním scrollingem zvládnete práci se zbraněmi i vozidly a postavíte se hordám nepřátel a monstrózních bossů.