Run and Hide

15.11.2023

Velmi jednoduchá logická hříčka, která spočívá v překonání určitého času přežití pro postup do další úrovně. Hráč se snaží ukrýt před lovci pomocí přeměňování v restaurační nábytek a jiné předměty. Každý předmět však po 5 sekundách zmizí a je třeba následující přeměnu naplánovat mimo dosah lovců tak, aby nedošlo k odhalení. V opačném případě dojde k úmrtí hlavní postavy a je třeba začít od začátku.

Herní výzva 2023 – 7. Silnější přežije! (Hardcore)
Často si říkám, že se musím zkusit ponořit více do scény levnějších za to nápaditých her. Jenže poté se vždy vynoří něco, co veškeré mé myšlenky na toto téma zcela vypudí. Bohužel, o to více pokud se prvotní nápad nezdá být tak špatný.

Krátká herní hříčka, která by mohla dle svého námětu alespoň na chvilku zabavit. Hratelnost dá vzpomenout i na přístup typický hře Prey, kdy je možné se přeměnit na předmět ve svém okolí , a tak se nepříteli skrýt. V tomto případě se veškeré „drama“ odehrává ve střešní restauraci. Hra začne a ubývá čas, než jsou vypuštěni lovci (hunteři). V té době je nejlepší se schovat do nějákého předmětu, který je v okolí, než lovci projdou kolem. V tuto chvíli ubývá čas, než se daný předmět rozpadne a je tedy třeba nalézt další. Pokud to hráč nestihne, dochází takřka k okamžité smrti. To platí bohužel často i když lovci v okolí nejsou a smrt mi tak přišla často zcela náhodná.

Vše se tedy motá kolem času přežití, který se rovná získanému skóre. Toť vše. Prvních pár minut je možná hra i malinko zabavná, ale po pár pokusech je jasné, že tento brak jen sotva nazývat hrou. O to více, když daný čas přežití se ve zpomalené podobě odvíjí i po smrti, dokud zkrátka hráč vědomě hru nerestartuje. Pokud tomuto přístupu se neříká herní paskvil, pak už nevím.

Ke hře jsem přistoupil s tím, že mě může jen a pouze překvapit. Neočekával jsem vůbec nic a dostal ještě míň. Na poslech zajímavý nápad, ale naprosto příšerné a tragické provedení. I za pár drobných vřele doporučuji hře se vyhnout obloukem. Snad jen krom hráčů, kteří útočí na úplný zisk achievementů, případně těm, kteří si rádi sami ubližují.

Hodnocení: 10 %

Pro: Zajímávý a poměrně originální nápad, prvních pár minut

Proti: Vše ostatní, tragické zpracování, nuda, stesk a lítost nad tím, kam až pojem „hra“ může klesnout