Rubber Ninjas

26.07.2009

Akční bojová hra pro jednoho až dva hráče. Ve hře funguje tzv. "ragdoll" a hlavní devizou je gravitace a fyzikální model postav, přičemž se hráč snaží ovládanou postavu nasměrovat tak, aby zasáhl protivníka buďto končetinami nebo zbraněmi a činit tak, aby se nezničil sám. Souboj probíhá v kruhovitých barevných arénách.

Samotné ovládání je velmi jednoduše provedeno pomocí směrových šipek a ve hře dvou hráčů ještě typickou kombinací WASD. Pro zvýšení obtížnosti není na obrazovce během boje ukázán HUD, tudíž hráč neví, kolik zásahů figura ještě vydrží.

Hra je pro vyzkoušení zcela zdarma a je plně funkční i pro hru ve dvou. Po zaplacení dané částky se odemkne plná verze hry s novým obsahem, jako např. další postavy a kampaně (více jak 50) - k tomu je možnost stáhnutí přídavného obsahu, ale také jen pro platící.

Škoda, že hr nezná více lidí. Fakt zábava, jednou za čas si to zapnout a zapařit local multiplayer.

Rubber Ninjas je fajn hra. Pamatuji, jak jsem krátil velkou část přednášek z češtiny právě touhle hrou s kamarádem. Sice se dá hrát singleplayer proti počítači, ale není to takový zážitek jako proti reálnému hráči. Nechápejte mě špatně, umělá inteligence je dobrá (nebo takhle - blbá, ale v téhle hře postačí i blbá na narážení/utíkání) a počítač dokáže být výzvou i pro zkušeného hráče, ale hrát s normálním člověkem jako za starých časů na jedné obrazovce (oba jste v aréně), to je něco. Nejraději hraju s přítelkyní - právě jednoduchost ovládání pomáhá k rychlému osvojení základů a tak je hra vhodná i pro začátečníky.

Jasně, nedá se to hrát pořád dokola, po pár zápasech hra omrzí. Ale v takovém případě jí vypnu a vrátím se k ní za týden-dva, no problemo.

Ač se nedá přímo nastavit rychlost hry, dá se do jisté míry regulovat nastavením grafiky, takže každý si najde. I na silném počítači to pořád běží slušně

EDIT (je to nějaké suché, tož abych ještě něco dodal):
Člověk by až nevěřil, jak může být žďuchání postaviček do sebe zábavné. Dají se vypracovat různé taktiky -
1)trvalé utíkání, utíkání a pak jako blesk z čistého nebe udeřit na nepřítele
2)agresivní styl, neustále dorážet na nepřítele
3)opatrný, vyčkávací styl, kde je hlavní pointou natáčet se tak, aby hráč chránil hlavu (nejzranitelnější místo)
===>>>Tomu pomáhají i různé zbraně. Nejde tak ani o to jak vypadají, ale jak jsou dlouhé/tlusté, neboli jak se pohybují a jak jejich masa pohybuje hráčem. Ukočírovat některé je docela práce.

A šťouchat do přítelkyně obrovskou nafukovací pannou s prsama je docela sranda. Tedy ve hře.

Pro: Zábavnost

Proti: Jednoduchost