RTL Ski Jumping 2006

RTL Skispringen 2006, Ski Jumping Wintercup Edition

listopad 2005
17.11.2005

Oblíbené skoky na lyžích v produkci televizního kanálu RTL s číslovkou 2006 v názvu jsou již několikátým simulátorem tohoto zimního sportu v pořadí. Tentokrát je v nabídce, oproti předchozím částem série, celkem 39 skokanských můstků z celého světa, včetně 6 letních. Každý si svoji obtížnost najde ve 3 stupních nastavení a mezi jednotlivými závody je možné vybrat si v menu hry kvíz, který obsahuje celkem 500 různých sportovních otázek.

Mód kariéry umožňuje před každým závodem tréninkový skok na daném můstku, jehož provedení je ohodnoceno bodovým přídělem a přísunem určitých zkušeností do závodu. Samozřejmostí je už nákup lepšího vybavení nebo angažování servismana, který se stará třeba o přípravu lyží. O tom, že se jedná spíše budgetový titul svědčí nepřítomnost licence skutečných závodníků.

RTL 2006 je moje první zkušenost z této zimní série.

Chvilku trvá, než člověk zmákne ovládání a někdy trápí silné "větry", ale po pár skocích se z toho stane rutina a i na největší obtížnost jsem létal jako kosmonaut a cenné bodíky a prašule za vítězství ve svěťácích i v celkovém bodování se jen hrnuly a rekordy můstků se otřásaly.

Skoky na lyžích jsou moje srdcovka ( v reálu ), takže nemůžu hodnotit jinak než v lehkém nadprůměru, v tomto žánru nejlepší simulátor.

Pro: realističnost, rozmanitost můstků, nákupy vybavení, trenérů

Proti: po čase stereotyp