Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Roudnický Příběh

23.03.2006
35
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Roudnický příběh je prvotinou nepříliš známého vývojářského týmu Gamax, který hru vyvíjel dva roky, z čehož je zřejmé, že tentokrát dohrání nezabere pár minut, ale pár hodin.

Vše začíná komiksově zpracovaným intrem, ve kterém se hráč dozvídá dějovou zápletku začínající na pohoří Ural. Odtud byl americkou armádou ukraden supertajný čip, jenž si dokáže poradit s jakýmkoliv obranným štítem. Prchající americký agent prolétá nad Roudnicí, kde se mu shodou okolností stane nehoda a letadlo se zřítí. Tajný čip se tak rázem ocitá v rukou studenta místního gymnázia Honzy Bukvy, kterého nenapadne nic lepšího, než jej vhodit do hracího automatu místo peněz. Vaším úkolem poté bude tento čip získat zpět.

Ve hře navštívíte několik různých lokací, jež se vám při plnění úkolů postupně zobrazují na mapě. Mimo jiné se podíváte do restaurace, na náměstí či třeba pod most. Žánrově se jedná o čistokrevnou point&click adventuru, která má milou a poutavou grafiku a vcelku vtipný příběh.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak to je divný, jestli ti šel otevřít výtah, tak by mělo jít i to tlačítko.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 40
Tak tato hra mne ukrutně nudila již od samého začátku. Otravná, neustále se opakující hudba, kterou jsem po chvíli musel vypnout a navíc mi neustále jezdily přes obrazovku jakési čáry, vždy když jsem najel myší na něco použitelného. Také je hra zoufale pomalá.
Nakonec jsem se zaseknul, podíval jsem se do návodu, vše jsem do té doby udělal dobře, jen tam prostě žádné funkční tlačítko nebylo:-/ Abych řekl pravdu, i kdyby bylo, určitě by hodnocení o moc větší nebylo.

Samozřejmě jsem objevil i pár kladů, jako například dabing, animaci hlavní postavy (při chůzi se mu houpá řetěz u kalhot, či co to je:) a také mi přišlo zajímavé měnění obličejů, je to takové originální, zřejmě jsem se stím ještě nesetkal.

Bohužel, to hlavní na hře, humor, mi absolutně nesedl, škoda.

Pro: Ona je to celkem povedená adventůra, ale ne pro mne. Na druhou stranu má celkem dobře zvládnutý dabing.

Proti: Nuda, bugy.

+10
  • PC 30
Roudnický příběh je jednou z nejdelších freeware adventur, kterou jsem hrál. Většina podobných titulů se dá dohrát do třiceti minut, ale zde mi dohrání trvalo asi dvě hodiny, což má na svědomí nejspíše dlouhý vývoj, při kterém byl neustále přidáván další obsah.

Příběh je uhozený a je jasné, že byl tvořen především pro studenty gymnázia v Roudnici nad Labem, kteří se v něm možná i najdou. Humor je úplně stupidní a tempo hry je až neobvykle pomalé. Doporučuji spíše hry od Enteronu, než tuhle blbost.

Pro: nadprůměrná herní doba

Proti: příběh, humor, tempo hry

+10