Hmmm, tak zklamání z remasteru. Nepamatuji si zda byla stejně tak stupidní AI, jako je ted, ale co jsem koukal na recenzi a video od games. Tak mě dost flustrovalo, jak jednotky neposlouchají.
Jede vám na win 7?? Mám Origo a myslím že už jsem Rome hrál, ale nevím kde je chyba. Poradí někdo?
no uvidím až k nim z řekama dolezu.napřed musím sejmout ponty.pak egypt.bojovat na 4 frontách je sranda
jízda ? promiň rozumíštomu líp jak já ale já když sem jen tak zkoušel hrát za brity nebo egypt tak právě vozy sem posílal když po mě vystartovala jízda.a i za řím když sem najel do vozů tak moje jízda celkem lehce šla k zemi
no to budou muset zvládnout lučišníci ebo někdo protože s jízdou bych u vozů dostal na zadek :) jako počítám že od egypta budu mít pořádný ztráty no pokud narazím na nějakou pořádnou armádu
to já vím hlavně ten dostřel je neskutečnej na druhou stranu maj celkem slabou pěchotu takže bych to viděl na víc koní a tím by to mohlo být ok pro mě
tak nějak to budu muset udělat :) hlavně až dorazím do egypta,kde ty nároy mají samí lučišníky,a lučišníky na koni
@lukyoli (20.10.2017 13:07): Proti střeleckým jednotkám je rychlá jízda to jediné a nejlepší co můžeš poslat. Obzvlášť pokud jsou ti střelci na koňích, když už nic jiného tak je tím můžeš alespoň odehnat z pozic kde by ti mohly napadnout falangy, takhle můžeš tu bitvu mezitím vyhrát a už unavení lučistníky se středníma ztrátama dodělat.
tak bez lučišníků si svou armu snad ani nedokážu představit.s tou jízdou tu moc nevyužívám za řecko.jen minimálně když potřebuji rozehrat lučišníky.a jelikož ted mají všichni lučišníci větší dostřel než ti moji tak ted dávám jízdu do každý armády
tak jo tak sem s ezase něco dozvěděl ted už to snad doklepu :) vyklepu řím,ponty už mám taky zmáklý,ještě ten blbej egypt a barbary na severu kteří furt otravují s tou lučisnickou jízdou a zbytek už by měl být v klidu :)
no každou..viděl sem co s nima udělá když mi do nich nalítnou římští generálové :D nechápu jak ale jenom ti generálové mi je vždycky nějak pobijí.ostatní jízda popadá jako hrušky na jejich kopí ale generálové néé ti to projedou skoro beze ztrát a až potom pochcípaj :D a půlk spartanů s nima
no to je sice pravda ale tolik úzkých uliček jako v tom filmu v téhle hře není :D
já si to myslel :) tak to bude na hodně dlouho.teď mě zarazilo,jak je možné,že můžu verbovat spartany jen ve 2 vesnicích ? :( jenom ve spartě a syrakůzách nikde jinde mi je to nenabízí pouze ty obrněný hoplity.
tak jsem zaútočil na scípiovce mimo město a když sem bitku vyhrál tak se najednou jejich hlvní město změnilo na rebelské s tím že frakce je vyhlazena :) úplně sem to nepochápal ale sem rád nevím jak sem to dokázal ale rád bych to udělal znovu u juliovců kteří mají momentálně snad 20měst.má to něco společnýho s tou rodinou když ji vyvraždím všechny členy ?
sem nečekal že budou tak dobří no římani :D i když přece jen bojovat s kopím na hradbám nní to pravý ořechový :)
jo tak sem to myslel taky :D dobře sem tě pochopil.Ted jsem zaútočil na capuu s tím že vyhladím scípiovce :( no... postavili na hradby 6 skupin triarů 4 skupiny lučišníků a bylo po boji :D ani hradby sem jim nedobyl.tak příště snad :D
asi tě něchápu :) at už mám těch skupin označených 10 nebo jen 1 pořád nevím co myslíš tím zakřivením.Kruh z těch vojáků prostě neudělám :) pokud máš namyslí kruh jako kolečko :D
to ani nevím že jde udělat kruh mě jde leda udělat čtverec nebo obdelník takový ty rovný línie.to že to můžu i zakřivit to mě nějak nenapadlo :)
@lukyoli (28.08.2017 17:46): Pokud máš hodně hoplitů, tak můžeš zkusit je dát vodorovně do řady a pomalu je k nepříteli hezky naráz posouvat až to nevydrží a zaútočí. (nepřítel)

Pokud na tebe jde už od začátu je dobré je seřadit do kruhu nebo do tvaru štítu (zaoblit) aby ti je neobešel. a pokud útočíš v přesile tak naopak řadu zas zakřivit a vzít ho do kleští.
dobře.co se týká využití tak na obranu a útok na města je na kopí spoleh na 100% co se týká útoku v otevřeném prostoru tak tam se teprve seznamuji a zkouším různé formace a taktiky,
@lukyoli (28.08.2017 15:52): Sparťané jsou nejlepší kopinická jednotka ve hře, určitě jdi do nich. Imho obrana u hoplitských jednotek je ůplně jedno jakou mají pokud tu formaci umíš využít neb se většina jednotek skrz ty zástupy kopí nedostane a i kdyby mají monstrózní štít a helmu. jen si musíš dát bacha na střelce...
za řecko hraji ted.Zatím sem vyhladil makedonii,bruty,ted jdu na scipiovce,dále skoro thráky a chystám se pomale do kartága.jinak falangy zatím učinný n 100% hlavně co se týká obranu měst :D jinak onganery zatím nemůžu nějak se mi nechce postavit tu poslední budovu.ted se rozhoduji zda dát přednost obrněným hoplitům či spartanům.hopliti mají lepší obranu spratani zase lepší útok tak to budu muset nějak zkombinovat.
@lukyoli (27.08.2017 18:56): Psy to pro mě moc ulehčovali, měl jsem to takhle: (v ideálním případě)
5 jednotek pretoriánu jako hlavní čelo.
2 Arcáni bočně za kohorty jako pomocná ůtočná jednotka a ochrana křídel.
5 jednotek lučištníku seřazený za kohortami
3 onganeri na dálkové bombardování
3 elitní jízdy na křídla jako boční ůtočná záloha + generálova jízda
A jedni oštěpaři na koni jako záchraná a dorážecí jednotka.

Samožrejmě se vždy vyplatí do prvních řad najímat i hoplity do falangy, jsou nepropustní. (Do pětiřadu)
Kdykoliv budeš moc kupuj i slony.

Ale na ůtok na město jsem vždy dával přednost pěti onganerům a deseti mětským gardám do dvou řad a ti v první linii, když se unaví, pošlu na ůstup a okamžite davám do předu druhou řadu která je odpočatá.
jaký se vám osvědčilo složení armády ? :) já at hraji za koho chci tak spolíhám na 4 skupiny lučišníků 4-5skupin koní + generál a zbytek pěchota a pokud to jde tak ještě nějaký ten pes :)
@MarezCZE (06.08.2017 01:38): Daně se vypočítávají dle počtu obyvatel žoldu tvým armádám, pokud máš tedy hodně měst které prodělavájí, máš asi moc velkou armádu kterou finančně neutáhneš.

Nejlepší taktika jak si udržet města je soustředit pouze pár hlavních měst (těch největších) na verbování nejlepších vojsk, takže tam dávej přednost vojenským budovám a pořádkovým. V ostatních městech se soustřed především na výdělek a spokojenost takže stav chrámy, kanalizace a prostě vše co zvyšuje životní úroveň tak aby jsi mohl mít daně na maximu, pak začni stavět v těch městech trhy a přístavy.

A v hlavním městem jež je centrem pro nové maršály dělej také přednostně akademii na nej. úroveň já pak nechal své členy rodu do dvaceti let vždy v hlavním městě aby se vyučily. pak je dle jejich schopností posílám buď na správu měst nebo do bojů. (ti chytřejší ti solidně zvednou příjmy z města)
Mamka takhle dokázala vytvořit borce co měl vše na max, stal se vladařem, byl asi v padesáti bitvách a dožil se devadesáti!

Vy jste strašný polena, dit já si to davám s prstem v nose...