Jsem si ani nevšiml že to vyšlo v krabicích. U nás jeden eshop a krásný jeden kus. Kdo bude ten šťastlivec? :D
@Red (20.03.2023 00:19): Jo, postavy jsou zprvu trošku zrůdičky ale zvykneš si a je v nich jistá přitažlivost. Něco ve stylu Tyriona z GoT.
Mně by samotnýho zajímalo když by to někdo hrál jakou s tím udělá zkušenost. Může to být brána do SaGa série. Nejspíš ještě tenhle týden zkusím na stream SaGa Scarlet Grace pro srovnání.
Teda doufám, že Charllize si zlepší připojení. Tímto způsobem se z něj trendsetter nestane.
Jinak je to za mě asi nejsympatičtější hra z těch hraných. Z tý stylizace postav jsem pořád trochu v rozpacích, přeci jen bych radši postavy v lidských proporcích, ale v jádru to vypadá jako správně propracované a oldschoolové jrpg.
@Isair (19.03.2023 15:15): Pár lidí co má v jrpg přehled se tu najde. Třeba Solidor nebo i Jones který toho má v te oblasti taky dost nahrané i když dává často přednost ještě mnohem víc obskurnim titulům než ja. A pak i Ringo, který se víc drží u jrpg klasik ale v kramflecich tam je velmi silný. Dále pak vycházející hvězda jrpg Tainaru, který mě udivuje svou pečlivostí a nepriznaným ultra hardcore přístupem :) A třeba první dva jmenováni mají narozdíl ode mně i přehled v jap. vizuálních novelách, které s privrenym okem nemají k těm jrpg zas tak daleko.

Uvidim jak to bude dál, ale ta frekvence streamů se určitě sníží na třeba jeden týdně, sám moc nevím :)
@Charllize (19.03.2023 15:13): Popisuješ to tam náhodou moc hezky, jsem si prošel i některá starší videa (ten jp dungeon a FF X-2). Rozhodně se těším na další :), sice z JRPG chci dohrát v prvé řadě klasiku, ale rád se inspiruji i nějakými obskurnějšími či méně známými kousky (a přidám do kolonky "někdy v budoucnu :)"), ve kterých máš určitě přehled asi jako málokdo na DH.
Já bych se na to Romancing Saga ještě rád mrknul. Těch 30 minut mě neuspokojilo.
@Charllize (18.03.2023 20:49): Máš překvapivě sympatický hlas :D. Každopádně moc fajn nápad jak přiblížit žánr JRPG (který ,řekněme si to na rovinu, tu bohužel až tak populární není) DH osazenstvu.
@Charllize (12.12.2022 22:15): Tak ty jakože final super bosse, to je něco, co moc rád nemám :-) Třeba Dragon Quest 6 měl po dohrání ještě jakousi game+ po dohrání s nějakou ultra mega těžkou lokaci s opravdovým mega super bossem a s naprostým klidem jsem to skipnul :-) A mám pocit, že to měl i Dragon Quest 3 a tam jsem se na to myslím taky vykašlal, ale to už si přesně nevzpomínám :-)
@Ringo (12.12.2022 21:45): Ja kompletovani mám docela rad, ale musí mne to bavit, a i tak to neženu do extrému a když něco je příliš tak se na to vykašlu. U Minstrel Songu nejde tak ani o kompletovani ale ze jsem minul pri prvním hrani několik úkolu a s tím spojené dungeony což mi přijde jako dostatečný důvod to hrat znovu. Navíc Saruina jsem sice při prvním dohrání porazil a tím se dá říct ze jsem to dohral, ovšem on existuje jakoby super Saruin což je opravdu finální boss. Ovšem k tomu potřebuješ deset fatestonů které jsem neměl, teď už je mám. Atd atd :)
@Charllize (12.12.2022 21:08): Aha, takže je to vlastně tak, jak jsem myslel. Já právě v tomhle vůbec nejsem kompletista a dojetí dějové linie vždy považuji za splněno a nerozehrávám obvykle znovu jen proto, abych dosbíral minuté věci. Samozřejmě netýká se her, kdy za každou postavu je to jiný svět, jiný děj a dojetí všech teprve otevře velké finále, což je myslím případ zrovna zmíněné SaGa Frontier 1 a 2.

A hlavně to odemykání něčeho u Minstrel Song , to už beztak bude finesa toho remasteru, já to mám rozjeté ve SNES verzi a myslím, že ve SNESovkách tyhle provázanosti asi ještě nebyly, ale možná se mýlím. Vlastně by mě asi zajímalo, jak je to za některé postavy u Romancing SaGa 3, kterou jsem za jednu postavu kdysi dávno dojel a pak namátkově zkusil některé další a zjistil jsem, že se akorát v určité fázi připojí k celé partě všech postav, které se postupně během hry tak jako tak potkají. Faktem je, že po kontrole walkthrough po dohrání hry jsem zjistil, že jsem minul některé questy, ale asi to bylo spíše tím, že jsem si ve správnou dobu na správném místě nepočkal na správnou NPC. Pro dohrání hry to stejně nebylo důležité.
@Ringo (12.12.2022 20:59): Ono tak nejde ani o ty postavy ale o to ze některé věci se daji zpřístupnit až když to hraješ víckrát. Takže si na to vzít jinou postavu není od věci. Jinak za všechny postavy je hra z větší části stejná, kromě cca první hodiny hraní a pak v rámci nějakých úkolu kde záleží za jakou postavu hraješ. Třeba když hraješ za piráta Hawka mas loď a přístupnou lokaci s mořem, což ostatní postavy nemají. Nebo tanečnice Barbara má povoz s koněm v kterém te nenapadaji příšery. Případně se nějaké úkoly daji resit jinak v závislosti na postavě. Není to ale nic zásadního. Spis jde fakt o to ze na první hraní plno věci mineš a některé potřebuji aspoň to dvojí dohrání.
A osmkrát to taky hrát nebudu. Aspoň ne v jednom kuse :)
@Charllize (12.12.2022 20:28): Obdivuji, že to dáváš za další postavy. Vždy jsem byl přesvědčen o tom, že se tohle vyplatí dělat jen u SaGa Frontier 1 a 2, kde dějové linky byly hodně separátní. U ostatních dílů SaGa série jsem myslel, že jde spíše o kosmetické rozdíly a příběh je +/- stejný a někde v 1/3 se stejně spojí u všech postav v jeden a tak je hlavní odlišností jen u několika počátečních questů, nějaké ty minihry (v Romancing SaGa 3 to byly u Mikhaila strategické bitvy, zatímco např. postava princezny hledala cestu lesem). Hrát to třeba 8x50 hod. bych nedal, to už se raději věnuji nějakému dalšímu jinému jRPG.
Díky všem za pluska ke komentáři. Ještě se ze mne na starý kolena stane sběratel DH bodu :)

Jinak hru teď dohrávám podruhé a v koutku duše se modlím ze se dostanu do Netherworldu a s nim spojeným Purgatory 1000 podlaží dungeonu. Vede k tomu šíleně komplikovaná cesta a doufám ze jsem vše udělal dobre aby se mi to zpřístupnilo. Pokud ne tak holt až na třetí dohrání, což nevím jestli hned budu schopen absolvovat. Casomira se blíží ke 100 hodinam a lehce začínám odpadat :)
Já nejsem překvapen. Ve světě řádí 4 jezdci apokalypsy tak byla jen otázka času, kdy se přidá i Charllize .
@Charllize (komentář): Momentíček, Charllize napsal komentář? Co se to s tím vesmírem děje? Je těsně před implozí? To si musím přečíst dřív vež všichni zhynem :D

Gratuluji ke komentářnímu debutu :)
@Ringo (08.12.2022 07:40): On ten SNES originál a ps2 remake budou dost odlišné hry podle mne, hlavně co se mechanik tyče. Takze není od věci si zahrát obojí. Ja to mám přesně naopak než ty. Nakoupil jsem všechny SaGa hry co jsou dostupné a jediné kde váhám je RS 2 a 3.
Mne se prave k tomu pixel zpracování už moc vracet nechce, taky z důvodu co jsem psal níž s velkou TV. I když oba ty staré díly jsou jakoby remastery tak to stejně nepůsobí moc dobre na te TV. Nejde o stylizaci, ta je super ale spis o kvalitu. Proste ta 8-16 bit éra na tyhle zobrazovadla už moc není. Rozumíš to už není roztomilá postavička z mini pixelu ale několik obrovských pixelu vlnicich se po obrazovce :)
Ok trochu přehráním, ale ne moc …
@Charllize (07.12.2022 21:57): Ono ani tak nejde o cenu, vyjít to na GoGu, tak to beru hned, na tom STEAMu nakupuji fakt jen v naprosté nouzi.

Další problém je, že mně se vždy bude více líbit ta SNES grafika než ty přechody k polygonům, obzvláště když jde o remake staré hry, takže já si tu PS2 verzi kdysi dávno koupil vlastně jen proto, abych si to poštemploval, že to mám originál a mohl tak čekat na dokončení překladu SNES verze, abych si konečně mohl zahrát SNES verzi s tím, že to nemám jen upirátěné :-).
@Ringo (07.12.2022 21:50): Tak remaster není tak drahy a jak jsem psal umožňuje hrát i původní verzi jen s lepším vizualem, pokud bys nestal o ty novinky co tam přidali.

Jinak samozřejmě správný postup by měl být napřed odehrát originál, ale mne se prave dost stylem líbí ten ps2 remake.

Ale je to super, už dlouho jsem si nějaký jrpg tak neuzil, hlavně proto ze hraju hodně i ty nové kde se už moc hledí na akci a šetřiče času a další vydobytky dnešní doby :)
@Charllize (07.12.2022 20:40): Už jsem si říkal, že je škoda, že to tu není, tak jsem přidal, zítra přidám ještě Romancing SaGa 2. Jinak je zajímavé, že mě nalákala spíše původní SNES verze. Mně k tomu nějak nesedí ta 3D grafika. Jinak kdybych hrál ten Minstrel Song, tak pořád nevím, jestli využít své originálky a zahrát to na PS2 nebo si kupovat ten remaster :-) Začínám přemýšlet, jestli se mi vlastně doma neválí v retail boxech spousta těch Ps2 her zbytečně, když toho je plno už na STEAMu, ale zatím se pořád přesvědčuji, že i v případě konzoli je krabička pořád krabička :-)
Aha ! Díky Ringo za přidání !!
Mam v úmyslu napsat zkušenosti po dohrání remasteru za první postavu, tak to aspoň bude u správné hry !