Romance Detective

31.03.2014
15.03.2016

freeware

Láska je velmi mocná síla. Přichází v tu nejméně vhodnou chvíli a odchází stejně náhle, bez varování. Dovede člověka dohnat k nečekaným činům, umí otočit život o sto osmdesát stupňů a dokáže propojit životy, na první pohled neslučitelných osobností. Tato ručně kreslená vizuální novela říznutá jemnými adventurními prvky v manga stylu už dává tušit své hlavní téma.

Jedná se o prostý příběh "necertifikovaného" soukromého detektiva jménem Rose, jež řeší případy o totožné podstatě, tj. zločiny z vášně. Jeden takový incident "pomatené mysli" se odehrál v nočních hodinách včerejšího dne. Z lovebloomského muzea byl totiž odcizen vzácný exemplář vázy nepředstavitelné hodnoty. Rose ani na vteřinu nepochybuje o tom, že pachatel jednal ve jménu lásky. Do vyšetřování se pochopitelně ihned nasáčkujeme.

Snímky z bezpečnostní kamery jsou však nejasné a důkazy nekonkrétní. A aby cesta za vyřešením byla ještě trnitější, jsme všem pro smích a ani místní policejní sbor nás nebere příliš vážně. Rose se ale nevzdává. Věří, že se výsledky brzy dostaví. Svým důvtipem, revolučními myšlenkami a jiným pohledem na detektivní práci tuto záludnou hádanku určitě rozlouskne. A nebude na to sama, sekundovat jí bude mladičká a velmi nadějná policistka Chrys.

Romance Detective reprezentuje typický point-and-click styl hraní. Tvůrci NomNomNami a Protag toto dobrodružství ozvláštnili prvky "shoujo ai" (láskou mezi dívkami). City a vášně tedy vstoupí nejen do osudů našich dvou protagonistek.