Rocketman

2004

freeware

Rocketman je krátká point and click adventura hratelná v prohlížeči, kterou české vývojářské studio Amanita Design vytvořilo pro americkou firmu Nike, konkrétně pro její web Nike Lab. Hlavním hrdinou je zde hráč nejvyšší severoamerické basketbalové soutěže NBA jménem Vince Carter, v té době hrající za tým Toronto Raptors.

Dva vědci vyvinuli speciální boty Nike, které je třeba nabít elektřinou a Vince je tím, kdo je má vyzkoušet. Boty dostanou Vince až na oběžnou dráhu Země a vědci jsou s jejich funkčností spokojeni.

• Browser 50
Co napsat k jedné z nejkratších her, co jsem hrál? Těžký to úděl, ale o pár řádků se pokusím. Rukopis studia je patrný hned od první z pouhých čtyř obrazovek. V hráčích NBA se moc nevyznám, takže Vince Cartera jsem si musel googlit a podle všeho patřil k jedněm z nejlepších, kteří si nejvyšší severoamerickou basketbalovou soutěží prošli, takže asi logicky padla při výběru volba na něj. Ve výsledku je to však úplně jedno.

Celkově šlo kliknout asi na deset různých míst, a tak je jasné, že o žádném zákysu nemůže být řeč. Prostě jsem jen klikal na to, na co šlo a největším "zádrhelem" bylo asi vyťukání pětimístného kódu "ukrytého" v šuplíku, který byl třeba k nabití superbot elektřinou. Pak stačilo najít správnou frekvenci a Vince mohl smečovat do koše na oběžné dráze. Toť vše. Vědci odletěli zpět na Zemi a Vince také.

Pro: Vince Carter, animace

Proti: strašně kraťoučké